Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 11d. 15:26

Pirmalaikius Seimo rinkimus pasiūlyta surengti birželio 3 d.

Seimo salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo salė

Trečiadienį Žmogaus teisių komitetas apsvarstė Seimo nutarimo dėl pirmalaikių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimo projektą.

Projekto rengėjai siūlo paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus 2012 m. birželio 3 d., teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Komitete pritarta, kad yra tikslinga Seimo rinkimų datą nustatyti pavasarį ar vasaros pradžioje, tačiau suabejota, ar šiemet siūloma nustatyti pirmalaikių Seimo rinkimų vykdymo data „2012 m. birželio 3 d.“ būtų pakankama atsižvelgus į Seimo statute nustatytas įstatymų leidybos procedūras.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu galiojančio Seimo rinkimų įstatymo nuostatos nenumato nustatytų terminų trumpinimo taisyklės pirmalaikių Seimo rinkimų organizavimo ir vykdymo atveju. Todėl jau ir šiuo metu (pagal projekte siūlomą nustatyti Seimo rinkimų datą – 2012 m. birželio 3 d.) skaičiuojant Seimo rinkimų įstatymo 9 straipsnyje nustatytus terminus nebūtų galimybių įstatymo nustatytais terminais įvykdyti visų pasirengimo rinkimams darbų.

Komitete išreikšta nuomonė, kad su įstatymu prasilenkiantis Seimo nutarimas negali būti priimtas, todėl buvo priimtas sprendimas projektą atmesti. Tačiau komitetas siūlo šioje Seimo kadencijoje priimti reikiamas pataisas Seimo rinkimų įstatyme ir kituose teisės aktuose, kuriomis nustatyti Seimo rinkimų datą pavasarį ar vasaros pradžioje, taigi tokiu atveju jau 2016 metais Seimo rinkimai būtų rengiami pavasarį ar vasaros pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min