Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmas sveikatos komisaro Vytenio Povilo Andriukaičio vizitas – į Ebolos židinius

Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjungos (ES) sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis planuoja trečiadienį vykti į tris Ebolos viruso krečiamas Vakarų Afrikos valstybes – Sierą Leonę, Liberiją ir Gvinėją, teigiama jo atstovų pranešime spaudai.

Tai pirmasis naujojo komisaro darbo vizitas. Jo tikslas įvertinti ir sustiprinti kovos su Ebola priemones regione, iš kurio jis plinta po pasaulį, taip pat į Europą.

Penkių dienų kelionės metu, numatyti aukšto lygio susitikimai su trijų valstybių prezidentais, sveikatos ministrais, gydytojais, tarptautinių humanitarinių organizacijų atstovais. Ketinama aplankyti ligonines, kitas svarbias kovai su virusu vietas.

Komisaras vyksta kartu su Kipro atstovu Christu Stilianidžiu, kuris paskirtas Bendrijos kovos su Ebolos karštinės epidemija koordinatoriumi. Ch.Stilianidis naujos sudėties Europos Komisijoje tapo už humanitarinę pagalbą atsakingu komisaru.

ES iki šiol sutelkė 900 milijonų eurų fondą kovai su Ebolos krize, kuri jau nusinešė daugiau kaip 5000 žmonių gyvybes.

„Precedento neturinti Ebolos krizė reikalauja beprecedentinių pastangų ir stiprios politinės valios ruošiant efektyvų ir koordinuotą atsaką net, jei jos rizikos lygis Europos valstybėse išlieka žemas. Europos Sąjungos valstybės turi susitelkti ir suteikti adekvatų gydymą visiems, kam to reikia viruso židiniuose. Būtina izoliuoti ligą, sustabdyti mirčių skaičių, išvystyti vakciną ir vaistus, kad tokia epidemija nepasikartotų“, – pirmajame naujosios Europos Komisijos narių kolegijos posėdyje trečiadienį sakė V.P.Andriukaitis.

Pasak komisaro, lapkritį į Vakarų Afrikos valstybes jo pavedimu išvyksta medicinos ekspertų grupė, kuri iš naujo įvertins keleivių išvykimo iš minimų Afrikos valstybių patikros procedūras.

V.P.Andriukaitis informavo, kad greitu metu bus sukurtas bendras Ebola apsikrėtusių ligonių gydymo protokolas bei gydytojų tinklas gerajai patirčiai dalintis.

ES iki šiol sutelkė 900 milijonų eurų fondą kovai su Ebolos krize, kuri jau nusinešė virš 5000 žmonių gyvybes.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min