Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis „Baroko dueto“ koncertas – gavėniai skirta senoji muzika

Renata Dubinskaitė dalyvavo "Triumfo arkos" koncerte.
Organizatorių nuotr. / Renata Dubinskaitė dalyvavo "Triumfo arkos" koncerte.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje skambės XVII amžiaus sakralinė muzika. Programą „Cantio sacrum“ pristatys naujai susikūręs kolektyvas „Baroko duetas“, vargonininkė Audra Telksnytė ir fleitininkas Tomas Kastravickas.

„Baroko duetui“ priklauso mecosopranai Saulė Šerytė ir Renata Dubiskaitė.  

Koncerte skambės kompozitorių Giovanni Legrenzi, Alessandro Scarlatti, Giovanni Pergolesi ir Johano Sebastiano Bacho sakralinės arijos ir duetai iš kantatų, Kristaus pasijų ir Marijai skirtų vokalinių ciklų.

Šiuo koncertu savo muzikinę veiklą pradeda „Baroko duetas“, siekiantis dalintis su klausytojais savo meile senajai baroko muzikai. Dainininkė Saulė Šerytė, pradėjusi studijas Lietuvos muzikos akademijoje, vėliau devynerius metus gyveno Austrijoje, Grace, kur tęsė vokalo studijas, tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose ir dainavo senosios bei šiuolaikinės operos pastatymuose, festivaliuose, koncertuose.

Draugystė ir senosios muzikos pomėgis suvedė ją su Renata Dubinskaite, kuri tik visai neseniai debiutavo muzikos scenoje kaip „Triumfo arkos 2009” dalyvė, o šiuo metu toliau tęsia privačias dainavimo studijas ir aistringai domisi senosios muzikos lobynais.

Dainininkės tiki, kad dainuojant kartu dar ryškiau išsiskleidžia muzikos grožis, o jų meilė atliekamiems kūriniams tampa dvigubai stipresne, todėl lengviau pasiekia žiūrovų širdis.

Šiuo metu „Baroko duetas“ ruošiasi ir kitiems koncertams – repetuoja programą „Baroko kelionė“, kurioje bus pristatyti gražiausi duetai ir arijos iš stilistiškai skirtingos italų, vokiečių, prancūzų ir anglų baroko muzikos palikimo, taip pat rengia vien italų baroko muzikai skirtą programą, kurią atliks kartu su senosios instrumentinės muzikos ansambliu „Affectus“.

„Baroko dueto“ ateities planuose –  visas ciklas koncertų, kuriuose bus atliekama baroko muzikos genijų  Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Friedricho Handelio, Antonio Vivaldi, Henry Purcello ir kitų tos epochos kompozitorių kūryba, skambėsianti ne tik didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir mažesnių miestelių koncertų salėse bei bažnyčiose.  

Koncertas – šeštadienį, 19 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min