Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis Kauno kolumbariumas bus statomas Petrašiūnų kapinėse

Kolumbariumas
Kaunas.lt nuotr. / Kolumbariumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį ketvirtadienį, gruodžio 29 d., Kauno miesto taryba pritarė sprendimui statyti kolumbariumus Kauno miesto kapinėse. Tokiu būdu tikimasi paspartinti laidojimo vietų stygiaus problemos sprendimą, teigiama savivaldybės pranešime.

Kolumbariumus planuojama įrengti Petrašiūnų, Seniavos ir Romainių kapinėse. Pirminiais skaičiavimais, 100 vietų kolumbariumo įrengimas gali kainuoti apie 122 tūkst. litų, o vienos vietos kolumbariume kaina gali siekti maždaug 1 tūkst. litų (be PVM). Pirmasis kolumbariumas turėtų būti pastatytas iki kitų metų Vėlinių Petrašiūnų kapinėse. Planuojama, jog šie darbai bus finansuojami iš Kauno miesto biudžeto.

„Manau, jog būtų tiesiog amoralu rinkti abonentinį mokestį už vietą kolumbariume. Tai turėtų būti vienkartinė įmoka, kokią šiuo metu žmonės moka už kapavietę. Taip pat norėtųsi, jog bent jau iki kitų Vėlinių Kaune atsirastų pirmasis kolumbariumas. Matome, kad didžiausias poreikis visų pirma yra Petrašiūnų kapinėse. Šis sprendimas yra pirmasis žingsnis, kuris leis ateityje ir kitose kapinėse statyti kolumbariumus„, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Tarybos nariai šiam sprendimui pritarė vienbalsiai. Dalis politikų išsakė nuomonė, jog miestiečiams turėtų būti suteikta galimybė pasirinkti kolumbariumus ne tik Petrašiūnų, bet ir kitose miesto kapinėse.

Šįmet Kauno savivaldybės įmonei „Kapinių priežiūra“ atlikus studiją paaiškėjo, jog daugiausiai vietų – apie 1,5 tūkst. – galėtų atsirasti pirmosiose Romainių kapinėse. Dvigubai mažesnius kolumbariumus galima būtų įrengti antrosiose Romainių (apie 600 vietų) ir Petrašiūnų (apie 700 vietų) kapinėse. 350 vietų galėtų atsirasti Karmėlavos kapinėse, 150 vietų – Seniavos, Karių ir Eigulių kapinėse.

Manoma, kad geriausiai tiktų ir ilgaamžiškiausi būtų betono liejinio statiniai. Jie atsirastų ne tik laisvose kapinių vietose, bet galėtų būti pastatyti ir vietoje apleistų, griūvančių tvorų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min