Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 20:36

Pirmieji nelegalūs statiniai Neringoje turi būti nugriauti iki vasario

Nelegalios statybos Nidoje
15min.lt/ Aurelijos Kripaitės nuotr. / Nelegalios statybos Nidoje.
Neringoje iki vasario turi būti nugriauti pirmieji neteisėtai iškilę statiniai. Tam kelią atvėrė teismas, atmetęs visus savininko skundus.

Trys pastatai UNESCO saugomoje teritorijoje Nidoje, šalia Tomo Mano namelio, išdygo pernai liepą. Darbuotasi sparčiai, net naktimis, ir, anot valdininkų, be jokių leidimų, pranešė Lietuvos televizijos laida „Šiandien“.

Po daugiau nei metų bylinėjimosi šiemet rugpjūtį baigėsi teismo nurodytas terminas neteisėtai iškilusius statinius nugriauti. Už tai atsakingi Klaipėdos apskrities specialistai pradėjo ieškoti rangovo šiems darbams atlikti, tačiau savininkas vėl kreipėsi į teismą skųsdamasis, esą sprendimas griauti yra neteisėtas, nes priimtas jam už akių.

Teismas šį skundą atmetė, tačiau nušluoti neteisėtus statinius iki Naujųjų, kaip planuota, nebepavyks.

„Mes jau buvome pasiruošę prieš tris savaites, visus viešuosius pirkimus atlikę, pasirašę su rangovais sutartį, net buvom pasidarę darbų atlikimo grafiką, kad iki Naujųjų metų tas nelegalias statybas nugriautume. Dabar mes ir fiziškai su rangovais iki Naujųjų metų nebespėjame nugriauti“, – tvirtino Klaipėdos apskrities sekretorius Vaidotas Linkus.

Nuo kitų metų prievolę griauti nelegalius statinius iš apskričių administracijų perims Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

Klaipėdos apskrities valdininkai tikisi, kad dėl atsakingų institucijų pasikeitimo kliūčių neiškils ir itin įžūliai iškilę pastatai Nidoje bus nugriauti iki vasario. Lėšų tam (daugiau nei 50 tūkst. litų) bus skirta iš specialaus Aplinkos ministerijos fondo, vėliau visos išlaidos bus išieškotos iš savininko.

Pasak Klaipėdos apskrities sekretoriaus, tai bus pirmieji pastatai, nugriauti Kuršių nerijoje.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min