Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 12 28

Pirmieji nelegalūs statiniai Neringoje turi būti nugriauti iki vasario

Neringoje iki vasario turi būti nugriauti pirmieji neteisėtai iškilę statiniai. Tam kelią atvėrė teismas, atmetęs visus savininko skundus.
Nelegalios statybos Nidoje
Nelegalios statybos Nidoje. / 15min.lt/ Aurelijos Kripaitės nuotr.

Trys pastatai UNESCO saugomoje teritorijoje Nidoje, šalia Tomo Mano namelio, išdygo pernai liepą. Darbuotasi sparčiai, net naktimis, ir, anot valdininkų, be jokių leidimų, pranešė Lietuvos televizijos laida „Šiandien“.

Po daugiau nei metų bylinėjimosi šiemet rugpjūtį baigėsi teismo nurodytas terminas neteisėtai iškilusius statinius nugriauti. Už tai atsakingi Klaipėdos apskrities specialistai pradėjo ieškoti rangovo šiems darbams atlikti, tačiau savininkas vėl kreipėsi į teismą skųsdamasis, esą sprendimas griauti yra neteisėtas, nes priimtas jam už akių.

Teismas šį skundą atmetė, tačiau nušluoti neteisėtus statinius iki Naujųjų, kaip planuota, nebepavyks.

„Mes jau buvome pasiruošę prieš tris savaites, visus viešuosius pirkimus atlikę, pasirašę su rangovais sutartį, net buvom pasidarę darbų atlikimo grafiką, kad iki Naujųjų metų tas nelegalias statybas nugriautume. Dabar mes ir fiziškai su rangovais iki Naujųjų metų nebespėjame nugriauti“, – tvirtino Klaipėdos apskrities sekretorius Vaidotas Linkus.

Nuo kitų metų prievolę griauti nelegalius statinius iš apskričių administracijų perims Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

Klaipėdos apskrities valdininkai tikisi, kad dėl atsakingų institucijų pasikeitimo kliūčių neiškils ir itin įžūliai iškilę pastatai Nidoje bus nugriauti iki vasario. Lėšų tam (daugiau nei 50 tūkst. litų) bus skirta iš specialaus Aplinkos ministerijos fondo, vėliau visos išlaidos bus išieškotos iš savininko.

Pasak Klaipėdos apskrities sekretoriaus, tai bus pirmieji pastatai, nugriauti Kuršių nerijoje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius