Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 30d. 21:03

Pirmieji Šiaulių rajone atidarytų „Senolių namų“ gyventojai džiaugiasi: sąlygos čia – karališkos

Senolė
„Scanpix“ nuotr. / Senolė

Šiaulių rajone atidaryta socialinių paslaugų įmonė priima pirmuosius gyventojus. Rajono gyventojams teikiama trumpalaikė socialinė globa ir apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose, praneša LRT televizijos laida „Panorama“.

Devintą dešimtį pradėjusi Adelė Kazėnienė sako kilusi iš to paties Bridų kaimo, kur įsikūrę Senolių namai. Todėl išgyvenusiai tremtį ir nepriteklius jai dar maloniau čia gyventi nei kitiems gyventojams. Į kambarėlį ji atsinešusi dalį savo daiktų. Į „Senolių namus“ vieniša moteris sako atėjo palaidojusi vyrą ir pardavusi savo namą, nes viena nebepajėgianti gyventi, o artimųjų – nebėra.

Kita „Senolių namų“ gyventoja 86-erių Aldona Dzikavičienė sako visą gyvenimą gyvenusi ūkiškai, todėl bent senatvėje pailsėsianti.

Po vienu stogu įkurtos trys įstaigos – šeimos krizių centras, dienos socialinės globos centras ir senelių namai. Senas mokyklos pastatas panaudos teise įgytas 10 metų. Socialinių paslaugų įstaigai įkurti Motiejūnų šeima gavo paramą iš ES Struktūrinių fondų, rėmė rajono savivaldybė. Bendra projekto vertė – beveik 3 milijonai litų.

„Mūsų namai yra skirti pagyvenusiam vidutiniam, tvarkingam žmogui, taip pat suaugusiam neįgaliajam, kuriam tiesiog reikalinga pagalba, kuris nebenori ar nebegali gyventi vienas. Čia jo laukia šilti namai“, – kalbėjo VšĮ „Senolių namai“ direktorė Renata Motiejūnė.

Šiaulių rajono savivaldybė iki šiol savo senelių globos namų neturėjo ir vienišus beglobius senolius apgyvendavo kitų rajonų panašiose įstaigose.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min