TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė susitarimą dėl bendrų imigracijos taisyklių sezoniniams darbuotojams

Sezoninis darbas
123RF nuotr. / Sezoninis darbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER II) spalio 29 d. Briuselyje pritarė kompromisiniam Pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos tekstui dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo sezoninio darbo tikslais sąlygų. Tai leis po balsavimo Europos Parlamente ir tada Taryboje siekti pirmojo skaitymo sutarimo su Europos Parlamentu dėl šios direktyvos.

„Tai pirmoji Europos Sąjungos direktyva, nustatanti imigracijos taisykles, skirtas specialiai mažai kvalifikuotiems darbuotojams. Nustatydamas aukštą sezoninių darbuotojų apsaugos lygį ir lengvindamas jų  apykaitinę migraciją, šis teisės aktas bus naudingas ne tik priimančiosioms valstybėms narėms, bet ir darbuotojų kilmės šalims. Tačiau atsigaunančiai valstybių narių ekonomikai reikia ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų migracijos, todėl turime baigti derybas dėl likusio paketo, pirmiausia, dėl bendrovių viduje perkeliamų darbuotojų direktyvos“,– sakė Nuolatinių atstovų komiteto pirmininkas ambasadorius Raimundas Karoblis.

Pritardama šiai direktyvai, Taryba žengs žingsnį vieno iš Stokholmo programos tikslų link – Teisėtos migracijos politikos planui vykdyti.

Direktyva nustato trečiųjų šalių piliečių, siekiančių sezoninio darbo, priėmimo ir buvimo taisykles, taip pat apibrėžia jų teises. ES valstybės narės galės juos priimti dirbti nuo 5 iki 9 mėnesių, per kuriuos jie galės bent kartą pratęsti darbo sutartį arba pakeisti darbdavį. Leidimų sezoniniams darbuotojams išdavimas neturės užtrukti ilgiau kaip 90 dienų, o besilaikantys įstatymų sezoniniai darbuotojai galės naudotis palengvintomis sugrįžimo procedūromis.

Direktyva nustato deramo sezoninių darbuotojų apgyvendinimo taisykles, teisę gauti kompensaciją iš darbdavio, jei dėl jo kaltės leidimas panaikinamas, ir lygias teises su priimančiųjų valstybių narių piliečiais įvairiose srityse, tokiose kaip įdarbinimo sąlygos bei socialinė apsauga.

Valstybės narės įsipareigoja stebėti ir tikrinti direktyvos vykdymą, kad užkirstų kelią galimam piktnaudžiavimui ir baustų už jos pažeidimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min