Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmininkaujanti Lietuva užbaigė politinį susitarimą dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos

Vėliavos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vėliavos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 24 d. vykusio trišalio susitikimo su Europos Parlamentu metu Pirmininkaujanti Lietuva pasiekė galutinį politinį susitarimą dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos teisės aktų paketo. Institucijos susitarė dėl likusių neišspręstų su 2014–2020 m. daugiamete finansine programa susijusių klausimų, tokių, kaip tiesioginių išmokų mažinimas stambiems ūkiams, lankstus lėšų pervedimas tarp Bendrosios žemės ūkio politikos ramsčių, kaimo plėtros vokų valstybėms narėms tvirtinimo procedūra ir bendrafinansavimo lygis.

„Esu dėkingas savo kolegoms ministrams, Europos Parlamento bei Komisijos atstovams už jų pastangas suartinti derybines pozicijas ir svarų indėlį siekiant mūsų visų bendro tikslo – tvarios ir efektyvios reformuotos Bendrosios žemės ūkio politikos. Šiandienos derybų rezultatas – puikus pavyzdys, kaip darniai ES institucijos gali sutarti ES ūkininkams aktualiais klausimais“, – pabrėžė Lietuvos žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna.

Po intensyvių derybų pasiektas galutinis susitarimas suteiks ūkininkams daugiau aiškumo dėl ES žemės ūkio ateities, leis jiems planuoti naujas investicijas. Susitarimas padės lengviau sutarti ir dėl labai svarbaus pasiūlymo, kuriuo nustatomos būtinos pereinamosios nuostatos 2014 metams dėl tam tikrų Bendrosios žemės ūkio politikos reformos aspektų, daugiausia susijusių su tiesioginių išmokų sistema bei kaimo plėtra. Tai suteiks ūkininkams aiškias taisykles ir finansines garantijas pereinamuoju laikotarpiu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min