Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji lietuviška viza grąžinta Užsienio reikalų ministerijai

Pirmoji lietuviška viza sugrąžinta užsienio reikalų ministerijai.
URM nuotr. / Pirmoji lietuviška viza grįžo į Užsienio reikalų ministeriją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste penktadienį surengtoje ceremonijoje žinomas Jungtinės Karalystės žurnalistas Edwardas Lucasas Lietuvos užsienio reikalų viceministrui Šarūnui Adomavičiui perdavė savo pasą su jame įspausta pirmąja lietuviška viza.

Vilniaus oro uoste 1990 metų kovo 28 dieną pirmąją vizą į E.Lucaso pasą įspaudė tuometis užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas ir Užsienio reikalų ministerijos protokolo vadovas Giedrius Čekuolis, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Kaip šiam įvykiui prisiminti skirtame renginyje teigė E.Lucasas, jo pasas su Lietuvos viza yra „tam tikra prasme vienas iš Lietuvos diplomatijos steigiamųjų dokumentų“ ir vienas iš to meto Lietuvos valstybingumo simbolių.

Pasak Š.Adomavičius, Užsienio reikalų ministerijai perduotas E.Lucaso pasas yra svarbus pastarųjų 20 metų Lietuvos istorijos dokumentas. Vizos išdavimas 1990 m. kovo 28 dieną, viceministro teigimu, buvo vienas iš Lietuvos suvereniteto realizavimo žingsnių.

„Buvo ypač svarbu, kad Lietuva pradeda kontroliuoti savo sienas ir vykdo užsienio politiką“, – sakė Š.Adomavičius.

Anot jo, suprasdami, kaip svarbu parodyti pasauliui, kad Lietuva gali pati spręsti, kas turi būti įleistas į šalį, Aukščiausioji Taryba–Atkuriamasis Seimas, Vyriausybė ir Užsienio reikalų ministerija per vieną dieną parengė ir priėmė visus reikalingus teisės aktus, nustatančius užsieniečių įvažiavimo į Lietuvą sąlygas.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga Užsienio reikalų ministerijai dovanojamas E.Lucaso pasas bus eksponuojamas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste iki Užsienio reikalų ministerija kartu su Nacionaliniu muziejumi parengs Lietuvos diplomatijos istorijos ekspoziciją.

E.Lucasas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi ir Užsienio reikalų ministerijos ženklu „Tūkstantmečio žvaigždė“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min