Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 11, 17:41

Pirmoji Vilniaus dovana ką tik gimusiems kūdikiams – knyga su mero atvaizdu

Savo atžalas Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje užregistravę vilniečiai nudžiuginami dovana – jiems kartu su gimimo išrašu įteikiamas ir Pirmasis dienoraštis. Jame tėvai skatinami fiksuoti savo mažųjų gyvenimo akimirkas ir pasiekimus. Tačiau jau pirmajame puslapyje besišypsantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius kai kuriuos tėvus nustebino. Ir – ne itin maloniai.
Pirmasis dienoraštis
Pirmasis dienoraštis / „Facebook“ nuotr.

Kodėl vaikui šypsosi meras?

„Šiek tiek pabumbėsiu. Vaiko sulaukti yra begalinis džiaugsmas ir 3 val. nakties keisti sauskelnes yra smagu, nes, na, augini žmogų! Tad ne apie tai. Šiandien Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje atsiėmiau sūnaus gimimo išrašą (pasirodo, gimimo liudijimų-knygelių nebeišduoda, tik nykų A4 lapą, bet tiek to). Kartu gavome dovanų nuo Vilniaus miesto savivaldybės – Pirmąjį dienoraštį. Viskas būtų gerai, bet atsivertus knygelę mus pasitiko šelmiška mero šypsena su sveikinimu ir... šiek tiek PR“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė vienas pasipiktinęs vilnietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Vilniečio teigimu, nustebino keli dalykai: visų pirma – kodėl politikams būtina save „įsiženklinti“ būtent tokiu būdu?

„Iškart prisiminiau Pirmoko pasą su ministre A.Pitrėniene pirmame lape. Taip, gal kažkam tai nekliūna, bet aš savo vaiko atminimo kraitį noriu pildyti be tokių leidinių. Visai kitaip būtų, jei į knygelę būtų įdėtas analogiškas palaidas lapas. Kam patinka – pasiliks, o aš išmetęs prisiminčiau, kad visai faina idėja ir gražus savivaldybės gestas“, – rašė tėtis.

„Facebook“ nuotr./Pirmasis dienoraštis
„Facebook“ nuotr./Pirmasis dienoraštis

Kitas dalykas, į kurį vilnietis atkreipė dėmesį, yra tas, kad leidinį su liberalų mero sveikinimo žodžiu parengusios viešosios įstaigos „Idėjos sėkmei“ direktorė Kristina Velijeva „pagal VRK duomenis, ne vienuose rinkimuose į apygardų/apylinkių komisijas buvo deleguota Liberalų sąjūdžio“.

Leidžia nuo A.Zuoko laikų

Vis dėlto situacija nėra visiškai tokia, kokia pasirodė pasipiktinusiam tėvui. Šie dienoraščiai išleisti ne pirmą kartą ir ne todėl, kad juos papuoštų būtent R.Šimašius.

Ta pati VšĮ juos leidžia jau nuo 2012-ųjų, tuomet tėvus ir jų atžalas sveikino meras Artūras Zuokas. O leidinys buvo parengtas ne tik Civilinės metrikacijos skyriui, bet ir Agnės Zuokienės organizuojamai bei globojamai būsimųjų mamyčių šventei, kuri kasmet gegužės mėnesį vyksta Vilniaus rotušėje.

Vilniaus miesto savivaldybė prie leidinio leidybos finansiškai neprisideda nei euru, – sakė K.Velijeva.

Kaip 15min pasakojo K.Velijeva, ji idėją leisti tokius leidinius, kuriame atsiranda galimybė užfiksuoti pirmuosius naujagimių pasiekimus, turėjusi jau senokai. Ir panašius dienoraščius gauna ne tik Vilniaus vaikai, bet ir Kauno, yra gavę ir mažieji klaipėdiečiai, tačiau šiam miestui „Idėjos sėkmei“ leidinį ruošė tik vieną kartą.

„Vilniaus miesto savivaldybė prie leidinio leidybos finansiškai neprisideda nei euru. Randame rėmėjų ir leidiniai pasirodo, pati juos nuvežu į Civilinės metrikacijos skyrių, kad padovanotų tėvams, kurie registruoja savo naujagimius“, – sakė K.Velijeva.

Mero sveikinimo žodis, pasak K.Velijevos, atsirado dėl to, kad tokiu būdu sumanyta kiekvieną leidinį pritaikyti konkrečiam miestui. Vilniaus savivaldybės atstovai patvirtino, kad jų prašoma tik parengti mero sveikinimą – tuo savivaldybės indėlis į šį leidinį ir baigiasi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min