Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 12d. 16:36

Pirmosios Kazimiero Barėno literatūros premijos laureatė – Laura Sintija Černiauskaitė

Rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė
„Scanpix“ nuotr. / Rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė

Pirmadienį Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus įteikta bibliotekos įsteigta K.Barėno literatūros premija. 2008 m. laureate tapo prozininkė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė už romaną „Benedikto slenksčiai“.

K.Barėno literatūros premija įsteigta 2007 metais. Ji skiriama už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausiai vertinamą prozos knygą. Romaną „Benedikto slenksčiai“ tokia pripažino literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė, prozininkės Birutė Jonuškaitė ir Liuda Jonušienė, režisierius Julius Dautartas, G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė.

Laura Sintija Černiauskaitė literatūrologų apibūdinama kaip viena ryškiausių ir populiariausių jaunųjų šiandienos rašytojų. Išleistos trys jos apsakymų, novelių ir pjesių knygos, du romanai – „Kvėpavimas į marmurą“ (2006) ir „Benedikto slenksčiai“ (2008).

Rašytojos knygos yra pelniusios premijų, patenka į kritikų sudaromus pastarųjų metų geriausių knygų dešimtukus, o pjesės sėkmingai pastatytos Lietuvos ir užsienio šalių teatruose.

Panevėžio rajono Stanionių kaime gimęs rašytojas K.Barėnas (1907-2006) išeivijoje rūpinosi lietuviška spauda, dalyvavo visuomeninėje ir kultūrinėje Didžiosios Britanijos lietuvių veikloje. Nuo 1957 iki 1973 m. dirbo laikraščio „Europos lietuvis“ redaktoriumi, vadovavo „Nidos“ knygų klubo leidyklai, parinko spaudai ir redagavo apie 80 knygų, redagavo ir išleido dešimt literatūros almanacho „Pradalgė“ tomų. Penkių novelių knygų ir keturių romanų autorius. G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje saugomas K.Barėno archyvas – asmeninė biblioteka, spaudiniai ir dokumentai, iš jų itin vertinga rankraščių kolekcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min