-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 11

„PKN Orlen“ neplanuoja perduoti „Klaipėdos naftos“ akcijų, užtikrino A.Sekmokas

Valstybės valdoma bendrovė „Klaipėdos nafta“ turi išlikti valstybės nuosavybe, dar kartą užtikrino praėjusį ketvirtadienį uostamiestyje apsilankęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Jis tikino, jog nei akcijų, nei valdymo koncernui „PKN Orlen“ neplanuojama perduoti, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Orlen
Orlen / Laikraščio „15 minučių“ nuotr.

„Visos valstybės institucijos ir Vyriausybė laikosi pozicijos, kad „Klaipėdos nafta“ yra strateginė įmonė, mūsų apsirūpinimas naftos produktais priklauso tik nuo jos. Ši įmonė turi išlikti valstybės nuosavybė“, – susitikęs su vietos valdžia ir verslininkais sakė ministras.

Pasak A.Sekmoko, Su Lenkijos vyriausybe kalbamasi apie tai, kad „Orlen Lietuva“ mūsų valstybei yra ekonomiškai svarbi ir bendrovė turi veikti sėkmingai.

„Neseniai lankydamasis Lenkijoje perdaviau premjero Andriaus Kubiliaus laišką. Jame sakoma, kad turėtų būti parašytas bendras, Lenkijos ir Lietuvos vyriausybių vadovų laiškas Rusijos premjerui Vladimirui Putinui, dar kartą primenant būtinybę atnaujinti naftos tiekimą „Družbos“ naftotiekiu. Ir tai, kad mes galbūt prisidėtume prie jo remonto darbų, jeigu toks poreikis kiltų“, –aiškino ministras.

Jis pripažino, kad toks politinis žingsnis gali būti neveiksmingas. Tai įrodo neseniai nutrauktas naftos tiekimas Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms.
Kitas, lengviau rezultatus duodantis sprendimas, apie kurį diskutuojama, – parama Lenkijos koncernui atnaujinant jam priklausančią Mažeikių elektrinę.

„Tai būtų labai naudinga ir Lietuvai, ir Mažeikių įmonei. Ten reikia daug investicijų modernizavimui. Vyriausybė pasiruošusi kalbėtis su Europos Sąjunga, kad būtų skirtas jos dalinis finansavimas dūmų filtrams. Taip būtų užtikrintas efektyvesnis gamyklos darbas, šilumos ir pigesnės elektros energijos tiekimas Vakarų Lietuvai“, – dėstė ministras.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius