Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Planai iškirsti mišką įsiutino doviliškius

Anot doviliškio V.Švanio (viduryje), gyventojams pasakoma ne visa tiesa apie ketinimus kirsti Baičių mišką ir kasti karjerą.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Anot doviliškio V.Švanio (viduryje), gyventojams pasakoma ne visa tiesa apie ketinimus kirsti Baičių mišką ir kasti karjerą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

„Informacija nuo visuomenės buvo sąmoningai slepiama“, – įsitikinę Dovilų seniūnijos gyventojai.

Žmonės sunerimę, kad be jų žinios ketinama iškirsti dalį Baičių miško ir kasti karjerus. Galimybe kasti karjerą ir eksploatuoti iš jo smėlį susidomėjo kelios kompanijos.

Anot Dovilų bendruomenės pirmininko Manto Kriščiūno, svarbi šio miško socialinė reikšmė – vargingai gyvenantys aplinkiniai gyventojai čia grybauja, renka uogas. „Be to, jei bus iškastas karjeras, stipriai padidės transporto eismas per Baičių gyvenvietę bei pačius Dovilus. Tai smarkiai pakenktų mūsų keliams“, – sakė jis. Bendruomenę palaikantys specialistai pabrėžia, kad brandus miškas – taip pat ir svarbus išteklis, svarbi gamtinio karkaso dalis.

Miškininkų teigimu, kirsti medžius ir kasti karjerą bus leidžiama tik tokiu atveju, jei būtų išeikvoti kiti smėlio šaltiniai. Kasti karjerą panorusios bendrovės dar turės atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

Dovilų gyventojas Vytautas Švanys piktinosi tokio vertinimo, kai tyrimais turi pasirūpinti tuo suinteresuotos bendrovės, tvarka. „Nėra jokios logikos – bendrovė, kuri nori imtis verslo, turi pati save kontroliuoti”, – per susitikimą su valdininkais bei bendrovių, užsimojusių kasti karjerus, atstovais, sakė doviliškis.

Pasak Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotojo Artūro Šulco, į gyventojų nuomonę bus dar ne kartą atsižvelgta ir jos paisoma. Kai į Baičių mišką nusitaikiusios bendrovės atliks poveikio aplinkai vertinimus, ketinama vėl sukviesti doviliškius, verslininkus, aplinkosaugininkus ir valdininkus prie vieno stalo.

Temos Miškas, Dovilai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min