Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Planuojama renovuoti vaikų vasaros stovyklas ir meno, sporto mokyklas

Statybininkai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Statybininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Vaikų ir jaunimo socializacijos veiksmų planą, jam numatyta skirti daugiau nei 140 mln. Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės lėšų. Tokiu būdu siekiama didinti vaikų ir jaunimo socializacijos veiklų įvairovę, plėtrą ir kokybę, remti vaikų vasaros poilsį, gerinti socializacijos centrų veiklą.

„Daug dėmesio skirdami formaliajam švietimui – ugdymo programoms, naujoms mokymo priemonėms, mokytojų kvalifikacijai, suprantame ir neformalaus ugdymo, arba popamokinės vaikų veiklos, svarbą. Įvairūs būreliai, stovyklos, meno ir sporto mokyklos suteikia ir prasmingą laisvalaikį, ir leidžia įgyti naujų žinių, gebėjimų, papildo mokyklos darbą“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje bus skirtos valstybės lėšos meno mokyklų, poilsio stovyklų renovacijai. Savivaldybių meno, muzikos, dailės, sporto mokyklų renovacijai planuojama skirti 55 mln., vaikų vasaros poilsio stovykloms sutvarkyti numatyta skirti 14 mln., socializacijos centrų, kuriuose ugdomi elgesio problemų turintys vaikai, veiklai ir renovacijai bus skirta 20 mln., vaikų ir jaunimo socializacijos (tarp jų ir vaikų vasaros poilsio) programoms finansuoti – 35 mln. Lt.

Veiksmų plane ypač didelis dėmesys skiriamas saugios aplinkos mokykloje kūrimo priemonėms: veiksmingam patyčių, smurto, alkoholio, kitų programų įgyvendinimui. Taip pat bus stiprinamas mokinių ugdymas karjerai, didelį dėmesį skiriant darbo aplinkos stebėjimui realioje aplinkoje, įtraukiant Lietuvos įmones, įstaigas bei organizacijas.

Planuojama remti mokinių savivaldos, pilietiškumo ugdymo projektus, stiprinti savanorystę ugdymo ir socialinėse įstaigose.

Planas parengtas kartu su Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis ir gali būti atnaujinamas kasmet, o pasibaigus šiam laikotarpiui numatomas vaikų ir jaunimo socializacijos veiklų tęstinumas.

Numatytos priemonės bus įgyvendintos iki 2020 metų

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min