TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Planuojamas Vilniaus biudžetas bus skurdus

„Grinda“ aukcione mėgins parduoti 9 mln. litų sostinės savivaldybės skolą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus miestas iš Finansų ministerijos skolinsis 40 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto taryba pagaliau ėmėsi šių metų biudžeto projekto. Nuo gruodžio vidurio dėlioję jį savivaldybės administracijos darbuotojai pripažįsta, kad tai buvo sunkus darbas, nes biudžetas šiemet Vilniui sumažėjo, o išlaidos auga.

Prieš metus tvirtindami 2010-ųjų biudžetą Vilniaus politikai skundėsi, kad pinigų yra mažai, todėl teks taupyti ir riboti išlaidas. Šių metų biudžetas dar sumažėjęs – nuo 1 mlrd. 43 mln. Lt iki 987,9 mln. Lt. Tiesa, iš kitų šaltinių savivaldybė dar turės kiek daugiau negu 500 mln. Lt. Tai Europos Sąjungos, Kelių priežiūros ir plėtros programos, Privatizavimo fondo ir skolintos lėšos.

Beveik pusė Vilniui suplanuotų pinigų yra tikslinės valstybės biudžeto dotacijos, skiriamos švietimui ir kitoms sritims, tad Vilniaus savivaldybė gali disponuoti tik apie 530 mln. Lt suma, o ir jos didžioji dalis bus skirta ankstesniais metais prisiimtiems įsipareigojimams padengti.

Švietimo departamentui atiteks beveik 60 proc., Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas gaus 11,6 proc., Kultūros, sporto ir turizmo departamentas – 4,1 proc., Komunalinio ūkio departamentas – 8,1 proc. biudžeto lėšų.

Anot mero Raimundo Aleknos, formuojant šių metų biudžetą pagrindinis dėmesys buvo skiriamas tam, kad neaugtų skolos. „Savivaldybės skolos kartu su jai priklausančių įmonių skolomis yra daugiau negu milijardas litų. Todėl negalime leisti, kad skolos būtų dar labiau auginamos ir gramzdintų Vilnių“, – sakė R.Alekna.

Pateikus biudžeto projektą tarybai, iš karto pasipylė jos narių siūlymai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija paprašė įtraukti naujos Gabijos mokyklos statybų projekto finansavimą, Nepriklausoma frakcija tikisi sulaukti pinigų A.Puškino muziejaus stogo remontui.

Tokių projektų finansavimo svarbą pabrėžė ir meras, teigdamas, kad dėliojant biudžeto prioritetus atsižvelgta į tai, kad svarbiausia yra ne statybos ir dideli objektai, kurių niekaip nepavyksta baigti, o gyventojams skirti kultūros, sporto renginiai, sveikatos apsauga, švietimas.

Tačiau, buvusio mero Viliaus Navicko manymu, jeigu bus statoma nauja mokykla, tuomet neliks už ką remontuoti gatvių.

Vis dėlto po ilgų diskusijų tarybos nariai pripažino, kad net ir ekonomikos pakilimo metu pinigai Vilniuje buvo švaistomi, ir biudžeto projekto pateikimui pritarė. Projektą toliau nagrinės ir savo pasiūlymus teiks tarybos komitetai. Biudžetą patvirtinti tikimasi per kitą tarybos posėdį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min