Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Platelių ežeras virto meno galerija

Platelių ežero vandenyse eksponuojama fotografijų paroda.
Stovyklos dalyvių nuotr. / Platelių ežero vandenyse eksponuojama fotografijų paroda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Nardymo akademija sukvietė per 50 nardymo aistruolių ir atidarė pirmąją povandeninę meno erdvę „Aqualangas“, kurioje šiuo metu eksponuojamos dvi fotografų parodos. Galerija įrengta 3-4 metrų gylyje. Parodos veiks iki rugsėjo vidurio.

„Aqualangas“ – tai ilgalaikis projektas, žadantis sukviesti gerai žinomus ir pradedančiuosius menininkus eksponuoti savo darbus po vandeniu. Nardymo aistruoliai turės galimybę atrasti fotografijos, tapybos, vitražų, skulptūros, teatro ir kitų meno sričių grožį netradicinėje erdvėje.

Atidaryta unikali galerija

Šeštadienį, oficialaus atidarymo metu, „Aqualango“ idėją pristatė jos sumanytojas, Nardymo akademijos vadovas Andrius Albrikas. Povandeninės fotografijos profesionalas Saulius Kirvela pristatė savo parodą „Šviesa tyloje“, naras-instruktorius A. Albrikas savąją „Formos akimirka“. Atidarymo kulminacija – „Aqualango“ stovyklos vėliavos pakėlimo ceremonija.

Šio renginio metu „Grigalių sodyboje“, Paplatelės kaime susirinko pradedantieji ir profesionalūs narai iš visos Lietuvos. Neturėję nardymo patirties žmonės galėjo pasinaudoti pažintinio panerimo paslaugomis, patyrę – savarankiškai nerti ir apžiūrėti povandeninę galeriją.

Nenorėję nardyti turėjo galimybę apsilankyti ekskursijoje po Žemaitijos Nacionalinį parką, maudytis, žvejoti, plaukioti valtimi. Vakare stovyklos dalyvių laukė Nardymo akademijos plovas, pasakojimai apie Platelių ežero mitus ir legendas bei šokiai iki vėlumos su folkloriniu ansambliu „Platelei“.

Sekmadienį stovyklos dalyviai vėl buvo kviečiami nardyti Platelių ežere ir nusifotografuoti povandeninėje foto studijoje su mitinėmis Platelių būtybėmis, dalyvauti piešimo akvarele užsiėmime.

Renginys pranoko lūkesčius

Nardymo akademijos vadovas Andrius Albrikas džiaugiasi pavykusiu renginiu.

„Ši stovykla pranoko organizatorių ir dalyvių lūkesčius. Džiaugiuosi, kad išvengėme didesnių techninių nesklandumų, o žmonės liko patenkinti veiklomis. Povandeninė galerija susilaukė daugybės lankytojų, kurie buvo pirmieji šio precedento neturinčio reginio dalyviai.“, - šypsosi Andrius ir neslepia, kad idėja įkurti tokią povandeninę meno galeriją kilusi jau seniai.

„Į Nardymo akademiją pas mane atvykstantys narai vis klausdavo, kur nersime šį kartą, ką naujo ir įdomaus pamatysime. Teko ieškoti būdų, kaip povandenį pasaulį padaryti dar įdomesniu ir patrauklesniu narams. Kilo idėja apie povandeninę meno galeriją, prie kurios savo darbais galėtų prisidėti menininkai ir jais grožėtųsi nardymo aistruoliai“, - prisimena Nardymo akademijos vadovas ir instruktorius.

Projektui įsibėgėjus „Aqualango“ koordinatoriai planuoja kviesti įvairius menininkus, kurie sutiktų eksponuoti vitražo, tapybos, skulptūros darbus. Bendradarbiaujant su jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis ketinama organizuoti tarptautinius jaunimo mainus, stovyklas, plenerus ekologijos, meno temomis. Projektų metu sukurti jaunų žmonių darbai taptų galerijos dalimi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min