Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Plevėsuos Taikos vėliava

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prisidėdamas prie Tarptautinio judėjimo už Pasaulinę Kultūros dieną su Taikos vėliavos simboliu, Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus trečiadienį iškels Taikos vėliavą.

Idėjos autoriai neabejoja: kultūra ir taika – du vienas glaudžiai susiję dalykai. „Kultūra persmelkia kiekvieną gyvenimo reiškinį – pradedant minčių, jausmų, kalbos, bendravimo raiška ir baigiant materialinių kultūros vertybių saugojimu ir puoselėjimu, o taika yra labai reikalinga šių dienų pasaulyje – ji būtina tiek širdyse, tiek santykiuose tarp tautų, religijų, kultūrų ir valstybių. Taikos kultūra yra išsigelbėjimas šiame sunkiame laikmetyje“, – teigė viena iš akcijos iniciatorių Magdalena Auksė Narvilienė.

Taikos vėliava Kaune primins solidžią sukaktį: šiandien minimos Hagos konvencijos dėl kultūros vertybių išsaugojimo karinio konflikto metu 55-osios metinės. Taikos vėliava – trys raudoni skrituliai, apjuosti raudonu žiedu baltame fone – 1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone pasirašyto Rericho pakto, tarptautinės sutarties dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu, simbolis. Rericho (Vašingtono) pakto principai vėliau buvo perkelti į 1954 metų gegužės 14 dieną Hagoje pasirašytą konvenciją dėl kultūros vertybių išsaugojimo karinio konflikto metu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min