Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Plungės meras liberalas užsimojo prieš nakvynės namus, kuriems vadovauja konservatorius

Trumpalaikės globos centras Plungėje
15min.lt nuotr. / Trumpalaikės globos centras Plungėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trumpalaikės globos centro likimas Plungėje kursto vietos valdžios rietenas. Jame glaudžiasi 35 pastogės netekę rajono gyventojai.Tačiau dalis savivaldybės tarybos politikų su meru priešakyje nusprendė, kad toks centras Plungei yra per didelė prabanga ir pasišovė jį reorganizuoti. Įstaigą planuojama prijungti prie Plungės Socialinių paslaugų centro.

Nauja valdžia – nauji skaičiavimai

Sumaištis dėl Trumpalaikės globos centro kilo pasikeitus rajono valdžiai. Į mero kėdę rugpjūtį sėdęs liberalas Audrius Klišonis, vos tik perėmęs rajono valdymą, nusprendė, kad benamius, grįžusiuosius iš įkalinimo įstaigų ir smurtą šeimoje patyrusias moteris su vaikais glaudžiantis centras savivaldybei per brangiai kainuoja.

Plungės rajono meras A.Klišonis paskaičiavo, kad benamio išlaikymas nakvynės namuose kainuoja brangiau nei sunkiai sergančio paciento slauga ligoninėje.

Valdžia pasikeitė rugsėjo pradžioje, o jau po kelių savaičių rajono tarybai pateiktas projektas, prijungti Trumpalaikės globos centrą prie Socialinių paslaugų centro. 

Tuomet tarybos dauguma pasisakė prieš reorganizaciją. Tačiau liberalas A.Klišonis rankų nenuleidžia ir tikina toliau sieksiantis, kad dvi socialines paslaugas rajone teikiančios įstaigos būtų sujungtos.

„Mums kilo labai daug finansinių klausimų, į kuriuos centro direktorius negali atsakyti. Centro išlaikymas savivaldybei kasmet kainuoja 532 tūkst. litų. Tokia įstaiga neabejotinai reikalinga, tačiau pinigai, už kuriuos išlaikomi čia laikinai apsistoję žmonės, per dideli. Vienas čia apsigyvenęs žmogus per mėnesį savivaldybei kainuoja 1306 litų. Galiu palyginti su ligoninės slaugos skyriuje esančių pacientų, kuriems reikalinga didesnė priežiūra,  išlaikymu. Vienas pacientas per mėnesį ten atsieina 1100 litų. Šito skirtumo centro direktorius mums iki šiol nepagrindė“, – motyvą, kodėl reikia reorganizuoti Trumpalaikės globos centrą, dėstė Plungės rajono meras A.Klišonis.

Tomo Lukšio/BFL nuotr./Audrius Klišonis
Tomo Lukšio/BFL nuotr./Audrius Klišonis

Globoja benamius, nusikaltėlius, smurtą patyrusias moteris

Centro vadovo Gintaro Armalio tikinimu, skaičiuodamas išlaidas įstaigos išlaikymui, meras vadovaujasi sau patogia formule, kuri neatspindi tikrovės. Nepaisant to, centras yra pasiryžęs kaip įmanydamas susiveržti diržus, kad tik neužkliūtų savivaldybei.

Vietos valdžios spaudimo neatlaikę nakvynės namai ryžosi atsisakyti poros etatų ir taip savivaldybei per metus sutaupyti 30 tūkst. litų

„Savivaldybei užkliuvo centre dirbančių prižiūrėtojų skaičius kurių yra 19, bet niekas neįsiklauso į tai, kad centras padalytas į dvi dalis. Vienoje pusėje gyvena buvę kaliniai, benamiai, o kitoje – smurtaujančių vyrų iš namų išvytos moterys su vaikais. Juk turėtų būti aišku, kad jų negali prižiūrėti tie patys žmonės. O ir tos mamos dažnai būna asocialios, tad budėtojai rūpinasi ir jų atžalų maitinimu, priežiūra. Nepaisant didelio krūvio, pasitarę su kolektyvu, nutarėme atsisakyti poros etatų ir taip savivaldybei per metus sutaupyti 30 tūkst. litų“, – pasakojo  G.Armalis.

Pašnekovas tikino, kad jo vadovaujama įstaiga teikia specifines paslaugas, kurių koordinavimą perleidus gerokai mažiau patirties turinčiai įstaigai – Socialinių paslaugų centrui – dvidešimties metų įdirbis kuriant vadinamuosius nakvynės namus nueitų perniek.

Kivirče –  ir politinės srovės

Kivirče dėl nakvynės namų funkciją atliekančio centro ryškėja ir politiniai motyvai. Reorganizacijos idėjos iš rankų nepaleidžiantis Plungės rajono meras – liberalas, jo nemalonėje atsidūrusio centro vadovas  – konservatorius.

Pastarasis jau ne vienerius metus savivaldybę spaudžia nupirkti šalia Trumpalaikės globos centro esantį apleistą pastatą ir jame įrengti patalpas, kur centro gyventojai galėtų mokytis įvairaus amato.

Tačiau prieš perkant tokį objektą tektų parduoti kitą – pastatą, kuriame įsikūrusi vietos laikraščio „Plungės žinios“ redakcija. Laikraštis glaudžiai susijęs su rajono meru. Ir  pats A.Klišonis neslepia, kad jo žmonai priklauso keliolika procentų leidinio akcijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min