Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 8d. 08:29

Plytų kruša Lazdynuose

Nuo pastato Vilniuje krinta plytos
15min.lt skaitytojo Marko nuotr. / Nuo pastato Vilniuje krinta plytos

Lazdynų mikrorajone tik per plauką pavyko išvengti nelaimės – ant šaligatvio šalia prekybos centro pabiro plytos. Specialistai sekmadienį „15min“ tikino apie incidentą dar negirdėję, tačiau galimai statinio priežiūra nepasirūpinusiam savininkui gresia bauda iki 5 tūkst. Lt.

Kaip redakcijai rašė skaitytojas Markas, šeštadienio naktį Vilniuje nuo pastato, esančio Lazdynų mikrorajone, netoli „Cento“ parduotuvės, pradėjo byrėti plytos. Plytos krito ant šaligatvio ir važiuojamosios kelio dalies. Tik per laimingą atsitiktinumą niekas nenukentėjo.

„O juk galėjo padaryti žalos. Kartais čia stovi automobiliai, vaikšto praeiviai“, – rašė „15min“ skaitytojas.

Apie incidentą savivaldybės specialistai tikino nieko negirdėję, tačiau jei atvejis pasitvirtins, bus ieškoma nelaimės kaltininko.

„Savivaldybės apie šį incidentą dar niekas neinformavo. Tokiais atvejais yra aiškinamasi, kam priklauso apgriuvęs pastatas, tiriama kaip galėjo nutikti incidentas. Galbūt pastatas jau seniai buvo avarinės būklės, o gal nutiko kažkas neįprasto, ko statinio savininkas negalėjo numatyti“, – sekmadienį aiškino savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Jei paaiškėtų, kad dėl plytų griūties kaltas pastato neprižiūrintis savininkas, jam gali būti skirta bauda iki 5 tūkst. Lt.

Ne pirmas kartas

Griūvantys pastatai – ne naujiena sostinėje. „15min“ ne kartą rašė apie skeldėjančius ir ant šaligatvio krentančius senamiesčio balkonus. Miestiečiai gerai pamena ir kovo 16-osios incidentą, kai apie 1 val. nakties griuvo dalis prekybos centro Šeškinėje. Nuo stogo pradėjusios trupėti plytos subyrėjo ant perdangos, kuria žmonės patenka į antrame aukšte esančias įstaigas. Perdanga neatlaikė plytų krušos, lūžo ir griuvo ant žemės. Įlūžo apie 10–12 metrų ilgio ir maždaug 4 metrų pločio pastato konstrukcija. Per laimingą atsitiktinumą, žmonės tąkart per incidentą nenukentėjo.

Speciali savivaldybės suburta ekspertų komisija nustatė, kad antro aukšto balkonus laikiusios kolonos buvo pastatytos ant 38 proc. mažesnio pamato, nei pačios kolonos dydis. Laikančių kolonų plytos buvo išsikišusios iš pamato ir kabojo, o per laiką neatlaikė svorio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min