Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 7d. 17:16

Po 15min.lt publikacijos – „Transparency International“ tyrimas dėl Aplinkos ministerijos „Karštosios linijos“

Moteris, kalbanti telefonu
J.Širkajevos nuotr. / Moteris, kalbanti telefonu

Prieš korupciją visame pasaulyje kovojančios tarptautinės organizacijos Lietuvos skyriaus atstovai susirūpinę pilietiškai nusiteikusių informatorių apsauga.

Pirmadienio popietę organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas 15min.lt pranešė, kad savo iniciatyva ėmėsi tyrimo dėl naujienų portale paskelbtos informacijos.

Publikacijoje „Slapta ministerijos „Karštąja linija“ pasinaudojęs vyras sulaukė atsakomojo skambučio iš... pažeidėjo“ 15min.lt pasakojo, kaip pranešimams apie korupciją ar kitus nusižengimus skirtu kanalu pasinaudojęs pilietis nustėro, kai sulaukė įsiutusio lentpjūvės šeimininko skambučio bei pasiūlymo „susitikti ir pakalbėti apie gyvenimą“.

„Transparency International“ organizacijos principinė nuostata: pranešėjams turi būti garantuojamas konfidencialumas, o atvejai, kai tai neužtikrinama – netoleruotini. Prieš korupciją kovojančios organizacijos atstovai įsitikinę, jog švariai ir saugiai veikiančios „Karštosios linijos“ yra svarbus instrumentas kovoje su negerovėmis.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas S.Muravjovas sakė norintis surinkti kuo daugiau ir tikslesnės informacijos, kad susidarytų objektyvų vaizdą, kokiomis aplinkybėmis galėjo nutekėti informacija 15min.lt aprašytu atveju.

S.Muravjovui kelia nerimą ir pastarojo meto tendencija: užpraeitą savaitę į viešumą iškilo istorija Kauno rajone, kai pilietiškas poelgis atsirūgo Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 paskambinusiam ir apie galimą policininko nusižengimą pranešusiam kauniečiui.

Kaip rašė dienraštis „Lietuvos rytas“, Kauno rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis 46 metų Gediminas Damušis, dėl kurio galimo girtumo tarnybos metu skambinta, gavo skundo įrašą ir puolė aiškintis, kas yra šio pranešimo autorius. Dėl informacijos nutekėjimo policijoje vykdomas tarnybinis patikrinimas, tyrimą savo iniciatyva pradėjo ir Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius.

Griežtą reakciją dėl naujienų portale paskelbtos informacijos, susijusios su aplinkosaugine „Karštąja linija“, žadėjo ir aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. „Galiu užtikrinti, kad bus atliktas objektyvus, visapusiškas ir išsamus tyrimas. Ir jei bus nustatyta, kad kažkurie aplinkos apsaugos sistemoje dirbantys žmonės informaciją išties nutekino, užtikrinu, prieš juos bus imtasi griežtų priemonių“, – interviu 15min.lt teigė ministras.

Lietuvos „Transparency International“ vadovo netenkina, jog karštą operatyvinę informaciją iš piliečių gaunančios tarnybos neturi aiškių kriterijų, kaip privalo būti saugomas pranešėjų konfidencialumas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min