Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 11d. 14:02

Po 19 metų ginčų ir 9 metų bylinėjimosi teismuose pranciškonų vienuolynas grąžintas valstybei

Penktadienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo civilinę bylą dėl ieškovų Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordino vienuolyno ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ieškinio atsakovams UAB „Pranciškonų rūmai“, Valstybės įmonei Registrų centrui, Lietuvos mokslo ir technikos draugijų asociacijai dėl vienuolyno pastatų grąžinimo valstybei.

Vienuolyno pastatų nusavinimo istorija prasidėjo, kai sovietmečiu nacionalizuotas vienuolyno turtas buvo perduotas naudoti Profesinių sąjungų tarybai, o šioji minimu turtu leido naudotis Lietuvos mokslo techninėms draugijoms. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvos mokslo techninių draugijų suvažiavimas nusprendė atsisakyti pavaldumo sovietinėms organizacijoms ir buvo reorganizuotas į Lietuvos mokslo ir technikos draugijų asociaciją (LMTDA). 1991 m. liepos 2 d. LMTDA kartu su kitais asmenimis pasirašė UAB „Mokslo ir technikos rūmai“ steigimo sutartį, kurios pagrindu 1991 m. liepos 11 d. aktu steigiamos bendrovės akcijas apmokėjo nepiniginiu įnašu – vienuolyno pastatais. LMTDA kaip neturtinį įnašą į steigiamą Atsakovą įnešė turtą, priklausantį valstybei, t. y. sudarė sandorį dėl turto, kuriuo neturėjo teisės disponuoti.

Ieškovas Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordino vienuolynas 2004 m. liepos 14 d. kreipėsi į teismą ir prašė panaikinti pastatų, esančių Vilniuje, Trakų g. 9/Pranciškonų g. 1, 1994 m. gegužės 6 d. teisinę registraciją atsakovo UAB „Pranciškonų rūmai“ vardu ir įpareigoti atsakovą UAB „Pranciškonų rūmai“ grąžinti šiuos pastatus Lietuvos valstybei. Byla jau antrą kartą pasiekė LAT, kuris 2013 m. vasario 8 d. paskelbė nutartį, galutinai išsprendusią ginčus.

Po 9 metų bylinėjimosi vienuolyno pastatai, esantys Vilniaus senamiesčio širdyje, grąžinti valstybei.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min