TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po audringų svarstymų patvirtintas deficitinis Kauno biudžetas

Vytautas Vasilenko
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytautas Vasilenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį buvo patvirtintas 2013 m. Kauno miesto biudžetas. Po ilgų ir audringų svarstymų miesto taryba pritarė deficitiniam biudžetui. Numatoma, kad pajamos sieks 696 mln. litų, išlaidos – 736 mln. Lt.

Kauno meras Andrius Kupčinskas džiaugėsi, kad pavyko priimti visų metų, o ne dalinį biudžetą. Miesto vadovo teigimu, daug siūlymų kvepėjo populizmu, nes jiems įgyvendinti pinigų nėra.

Nors šių metų biudžete planuojama surinkti 14,8 mln. litų daugiau pajamų nei praėjusiųjų, tačiau opozicijos atstovai teigia, jog miestiečiai esminių pokyčių nejaus.

„Kauno vadovai naudojasi tuo, kad kauniečiai labai kantrūs. Atsisakyta ne tik Kauno oro uosto plėtros, bet ir skirti didesnį dėmesį Europos Sąjungos paramos įsisavinimui. Tie tarybos nariai, kurie patvirtino tokį biudžetą, siekia išlaikyti didelį biurokratinį aparatą, tačiau atsisako investicijų, kurios ilgalaikėje perspektyvoje būtų naudingos miestiečiams“, – teigė „Vieningo Kauno“ frakcijos atstovas Visvaldas Matijošaitis.

Papildyta 17.30 val.: Planuojama, kad Kauno miesto savivaldybės pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio, turto mokesčių, nuomos pajamų ir kitų mokesčių bei pajamų 2013 m. sieks 382,26 mln. Lt. Tuo tarpu pajamos iš tikslinių dotacijų sieks kiek daugiau nei 270 mln. Lt.

Šių metų biudžeto apimtis sudaro 696,9 mln. Lt pajamų ir asignavimų, neskaičiuojant skolintų lėšų investicijoms. Šių metų biudžeto asignavimai, lyginant su praeitų metų patvirtintu planu, didėja 2,2 proc. Biudžeto asignavimai bus nukreipiami svarbiausioms miesto bendruomenės reikmėms tenkinti.

„Šalies ūkio augimas leidžia tikėtis, kad įgyvendinsime numatytą rezultatą, o gal net ir gausime daugiau pajamų nei tikėjomės“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius.

Kaip ir kasmet, didžiausia asignavimų dalis – 410,7 mln. Lt arba beveik 59 proc. nuo bendros biudžeto apimties – bus skirta švietimui. Socialinei apsaugai skirta kiek daugiau nei 16 proc. asignavimų. Didelis dėmesys bus skiriamas sportui ir kultūrai, šioms sritims finansuoti skirta 4,5 proc. nuo bendros biudžeto apimties.

Taryba pritarė siūlymui, jog į biudžetą surinkus viršplaninių pajamų, jos prioriteto tvarka būtų skiriamos įsiskolinimams transportui (subsidijoms ir kompensacijoms), „Kauno energijai“ už švietimo įstaigoms suteiktas paslaugas bei miesto viešųjų erdvių priežiūrai ir tvarkymui padengti.

Kaunas.lt nuotr./2013 m. Kauno biudžetas
Kaunas.lt nuotr./2013 m. Kauno biudžetas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min