Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 26d. 18:27

Po avarijos Biržų rajone naftos teršalai pateko į melioracijos griovį

Avarijos vieta Biržų rajone
Aplinkos ministerijos VAAI nuotr. / Avarijos vieta Biržų rajone

Aplinkos ministerija informuoja, kad Biržų rajone po bandymo antradienį prisijungti prie naftotiekio, naftos produktai pradėjo teršti aplinką.

Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime, antradienį Biržų rajone vėl buvo bandyta prisijungti prie naftos produktų transportavimo vamzdyno. Teršalai per pragręžtą 7 mm skylę išsiliejo rapsų lauke, maždaug 15 arų plote. Išsiliejimo vieta tvarkoma - susiurbtas išsiliejęs gazolinas, nukasta ir išvežta į užteršto grunto neutralizavimo aikštelę apie 80 kubinių metrų naftos produktais užteršto grunto.

Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas informavo, kad trečiadienį per drenažo sistemą į melioracijos griovį, esantį už 500 metrų nuo išsiliejimo vietos, pradėjo patekti naftos produktai. Nedelsiant pradėtos statyti boninės užtvaros prie drenažo sistemos išleistuvų.

Išanalizavus drenažo sistemos planus, nuspręsta, kur ir kiek statyti boninių užtvarų, kur įrengti užtveriamąją pralaidą, kad teršalai nepasklistų didesniame plote. Nors teršalų į melioracijos griovį patenka nedaug, imtasi visų reikalingų prevencinių priemonių.

Pasak Gedimino Markausko, šiuo metu yra pastatytos 7 dvigubos boninės užtvaros su durpių sorbento užpildu, tarp jų ir papildomos 3 užtvaros neužterštame plote. Naftos produktų plėvelė pastebima maždaug 450 metrų ilgio melioracijos griovio atkarpoje.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai paėmė vandens mėginius iš melioracijos griovio, pamatavo vandens debitą, paimti ir išvežto utilizuoti grunto ir grunto iš užteršto ploto mėginiai. Biržų rajono agentūros pareigūnai kontroliuoja, kaip vykdomi teršalų surinkimo ir aplinkos atstatymo darbai, ar imamasi visų reikiamų priemonių neleisti naftos produktams pasklisti didesniame plote. Renkami duomenis apie aplinkai padarytą žalą.

Bus vykdomi ir kiti avarijos padarinių likvidavimo darbai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min