Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 7d. 13:22

Po „Brexit“ susitarimo – nustatoma teisinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose tvarka

Protestuotojas prieš „Brexit“ Londone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojas prieš „Brexit“ Londone

2020 m. gruodžio 30 d. ES su Jungtine Karalyste pasirašius partnerytės susitarimą, valstybės turi pareiškimais apibrėžti bendradarbiavimo principus baudžiamosiose bylose bei paskirti kompetentingas institucijas. Šiandien Seime pritarta iniciatyvai svarstyti tai numatantį įstatymo projektą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Su Jungtine Karalyste pasirašius partnerystės susitarimą, labai svarbiu prioritetu išlieka Lietuvos piliečių apsaugos klausimas. Siekiame užtikrinti geriausius mūsų žmonių interesus tarptautiniame kontekste“, – pabrėžia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Įstatymo projektu siūloma, jog Lietuvai sprendžiant dėl arešto orderio, turto arešto bei konfiskavimo vykdymo, tam tikrais atvejais nebūtų taikoma dviguba baudžiamumo patikra.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Evelina Dobrovolska
Luko Balandžio / 15min nuotr./Evelina Dobrovolska

Lietuvos pilietis būtų perduodamas baudžiamojo persekiojimo tikslais tik su sąlyga, kad priėmus nuosprendį, jis būtų grąžintas į Lietuvą atlikti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

Numatoma, jog pagal arešto orderį Lietuvos piliečiai galės būti perduodami Jungtinei Karalystei tik abipusiškumo pagrindu ir tik esant numatytoms sąlygoms. Galės būti atsisakoma perduoti Lietuvos pilietį, jei arešto orderis bus išduotas bausmės vykdymui.

Taip pat siūloma Lietuvai pasilikti teisę reikalauti prie turto arešto / konfiskavimo prašymo pateikti ir patvirtinamųjų dokumentų vertimą į lietuvių kalbą.

Nustatomos ir kompetentingos institucijos, kurios būtų atsakingos už arešto orderio išdavimą ir vykdymą, prašymų turto areštui ar konfiskavimui priėmimą.

Šalių pareiškimus prašoma pateikti iki vasario 28 d.

Lietuvoje pareiškimus, kurie susiję su asmens teisių ribojimu, pilietybės išimtimis, dvigubo baudžiamumo patikros ribojimais, galima atlikti tik priėmus įstatymą.

Teisingumo ministerija parengtą Įstatymo Dėl Lietuvos Respublikos pareiškimų pagal Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą projektą, siūlo priimti skubos tvarka.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Video

42:43
00:45
02:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min