Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Dalios Grybauskaitės interviu, kuriame ji V.Putiną palygino su A.Hitleriu ir J.Stalinu, Maskva grasina įvesti sankcijas Lietuvai

Dalia Grybauskaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakyti žodžiai, kad Vladimiro Putino vykdoma politika prilygsta Josifo Stalino ir Adolfo Hitlerio, sulaukė rūsčios rusų reakcijos, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto narys Igoris Morozovas mano, kad po tokio D.Grybauskaitės pareiškimo būtina nutraukti visus santykius su Lietuva ir pradėti taikyti ekonomines sankcijas.

„Toks elgesys neleistinas bet kurios valstybės vadovui. Toks chamiškumas turi sulaukti atsako – griežtų ekonominių sankcijų, naftos produkto tranzito nutraukimo, reiktų atšaukti palankias sąlygas lietuviškoms įmonėms, veikiančioms Rusijos rinkoje“, – teigia I.Morozovas.

Jis pabrėžė, kad jei tokį požiūrį išsako vienos iš ES šalių vadovas, tai reiškia viso bloko nuostatų Rusijos atžvilgiu griežtėjimą. „Už viso to stovi Vašingtonas, kuris visokeriopai stiprina Baltijos šalių gynybines pajėgas“, – pažymėjo I. Morozovas. 

Jis pabrėžė, kad jei tokį požiūrį išsako vienos iš ES šalių vadovas, tai reiškia viso bloko nuostatų Rusijos atžvilgiu griežtėjimą. „Už viso to stovi Vašingtonas, kuris visokeriopai stiprina Baltijos šalių gynybines pajėgas“, – pažymėjo I.Morozovas. 

Pasak rusų politiko, amerikiečiai nori priversti ES šalis didinti gynybai skiriamų pajamų dalį.

I.Morozovas taip pat tikino, kad amerikiečių tikslas izoliuoti V.Putiną patyrė nesėkmę ir apkaltino Vašingtoną siekiant nutraukti rusiškų dujų tiekimą į Europos valstybes, norint senojo žemyno rinką aprūpinti JAV išgaunamomis skalūninėmis dujomis.

Interviu vokiečių savaitraščiui „Focus“ Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad kai kurių Baltijos šalių politikai iš Rytų sulaukia pasiūlymų – jeigu jų šalis išstotų iš NATO, gautų pigesnės naftos ar dujų. D.Grybauskaitė išvedė ir paralelę tarp V.Putino elgesio ir Josifo Stalino bei Adolfo Hitlerio.

Anot valstybės prezidentės D.Grybauskaitės, kaip šie praeities veikėjai, taip ir V.Putinas naudoja nacionalizmą kaip pretekstą karine jėga užgrobti svetimas žemes.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min