Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 6d. 15:13

Po Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo Rolandas Paksas vėl tikisi grįžti į prezidento postą (papildyta 16.45)

Reginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rolandas Paksas.
Per apkaltą nušalintas prezidentas Rolandas Paksas po jam palankaus Strasbūro teismo sprendimo ketvirtadienį pareiškė neatsisakąs siekio vėl tapti Lietuvos valstybės vadovu. Tuo tarpu Lietuvos Vyriausybės atstovė Strasbūro teisme Elvyra Baltutytė pabrėžė, jog tarptautinis teismas atmetė R.Pakso skundą dėl teisės būti išrinktam prezidentu apribojimo.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, kai uždraudė R.Paksui būti renkamam į parlamentą.

Ketvirtadienį popiet surengtoje spaudos konferencijoje politikas sakė tikįs, kad dabartiniai valdantieji sudarys jam galimybes jau 2012 metais dalyvauti Seimo rinkimuose. Tačiau atsakydamas į konkretesnius klausimus ragino „neskubinti įvykių“.

„Pirmas dalykas, ką padarysiu – šiandien važiuosiu į Konarskio turgelį nupirksiu gėlių žmonai. Antras dalykas – padėkosiu bendražygiams. Trečias dalykas – dalyvausiu Seimo rinkimuose 2012 metais ir mūsų partija nugalės“, – tvirtino Europos Parlamento narys.  

„Pirmas dalykas, ką padarysiu – šiandien važiuosiu į Konarskio turgelį nupirksiu gėlių žmonai. Antras dalykas – padėkosiu bendražygiams. Trečias dalykas – dalyvausiu Seimo rinkimuose 2012 metais ir mūsų partija nugalės“, – tvirtino Europos Parlamento narys.Dabartinis Europos Parlamento narys neatmetė, kad kada nors vėl taps Lietuvos prezidentu. Esą po šio EŽTT sprendimo jis turi teisę kvestionuoti ir kitus Lietuvos Konstitucinio teismo sprendimus, dėl kurių buvo pašalintas iš prezidento pareigų ir neteko kai kurių teisių.

„Jeigu mes šiandien turime situaciją, kad man yra grąžinta teisė dalyvauti rinkimuose, o KT savo sprendimais buvo konstatavęs, kad iki gyvenimo pabaigos nei Seimas, nei referendumas negali atšaukti šito sprendimo. Kai dabar yra kalbama, kad reikės keisti Konstituciją, keisti įstatymus, kas man gali uždrausti galvoti, kad ir kiti sprendimai nėra analogiški? Nesvarbu, kad jų nesvartė Strasbūro EŽTT“, – kalbėjo R.Paksas. 

Politikas taip pat kalbėjo, jog jam atgavus teisę dalyvauti Seimo rinkimuose, atsiveria ir kelias į prezidentus. Anot jo, tai užkoduota Konstitucijoje: „Seimo narys realiai turi galimybę būti Seimo pirmininku. Seimo pirmininkas nedalyvaujant Lietuvoje prezidentui automatiškai pavaduoja prezidentą.“

(Papildyta 16.45 val.) Lietuvos atstovė Strasbūro teisme: EŽTT atmetė R.Pakso skundą dėl draudimo dalyvauti prezidento rinkimuose

Lietuvos Vyriausybės atstovė Strasbūro teisme E.Baltutytė ketvirtadienį BNS tvirtino, kad po tarptautinio teismo sprendimo Lietuvai gali tekti keisti teisės aktus, tarp jų ir Konstituciją.

„Tiesioginių pasekmių tas sprendimas šiandien pareiškėjui nesukelia, kad jis iš karto galės būti renkamas į parlamentą“, - sakė E.Baltutytė.

„Mano manymu čia yra net susiję su Konstitucijos keitimu, bet čia reikės dar svarstyti įsigilinus į motyvus (...) Iš tikrųjų tai yra konstitucinis ribojimas“, - teigė Vyriausybės atstovė.

Pasak jos, EŽTT konstatavo tik tiek, kad apribojimas R.Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose yra neproporcingas, tačiau politiko nereabilitavo.

„EŽTT nei kokiu nors būdu reabilitavo apkaltos būdu pašalinto mūsų buvusio prezidento, nei įvertino patį apkaltos procesą. Tuo labiau ir atmetė jo skundą dėl teisės apribojimo būti išrinktu prezidentu. Teismas svarstė tik proporcingumą būti išrinktu į parlamentą, į Seimą“, - sakė V.Baltutytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min