Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 11, 10:39 Atnaujinta 2022 05 11, 13:40

Po G.Nausėdos kreipimosi Seimas privalės svarstyti E.Šileikio skyrimą LAT teisėju

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad į ketvirtadienio parlamento plenarinių posėdžių darbotvarkę būtų įtrauktas klausimas dėl buvusio Konstitucinio Teismo teisėjo Egidijaus Šileikio skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėju. Šis klausimas Seime įstrigęs mėnesį. Nacionalinė teismų administracija dar nėra gavusi iš pretendento informacijos apie sveikatą ir dėl leidimo dirbti su slapta informacija.
Egidijus Šileikis
Egidijus Šileikis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Prezidento kreipimasis į Seimo pirmininkę pateiktas antradienį.

Tai patvirtino V.Čmilytės-Nielsen atstovė spaudai Ilona Petrovė.

Nurodoma, kad prašydamas į parlamento ketvirtadienio plenarinių posėdžių darbotvarkę įtraukti dekreto dėl teikimo skirti E.Šileikį LAT teisėju pateikimą, šalies vadovas remiasi Seimo statute numatyta tokia galimybe.

Pagal Seimo statutą, jeigu prezidentas prašo, jo teikiami klausimai ir pranešimai į posėdžio darbotvarkę įrašomi privalomai (be balsavimo).

Prašė pasitikrinti sveikatą

Pasak Nacionalinė teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjos Rūtos Andriuškaitės, atsižvelgdama į tai, kad Teisėjų taryba kovo 25 dieną patarė prezidentui teikti Seimui skirti E.Šileikį LAT teisėju, jam kovo 29-ąją el. paštu buvo išsiųsta siuntimo tikrintis sveikatą kopija ir paprašyta nedelsiant pasitikrinti sveikatą sveikatos apsaugos ministro ir teisingumo ministro nustatyta tvarka Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre ir Nacionalinei teismų administracijai pateikti sveikatos pažymėjimą (originalą).

„Taip pat paprašė teisės aktų nustatyta tvarka užpildyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos formos klausimyną dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ ir jį pateikti Valstybės saugumo departamentui.

Informacijos Nacionalinė teismų administracija iš pretendento nėra gavusi“, – nurodė R.Andriuškaitė.

Su E.Šileikiu telefonu susisiekti nepavyko.

Įvertino patirtį, žinias

Konstitucija numato, kad Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

„Prof. E. Šileikis yra vienas ryškiausių Lietuvos konstitucionalistų. Didelė jo patirtis, sukauptos žinios ir kritinis mąstymas neabejotinai praturtins LAT ir padės teismo bylose atskleisti bei plėtoti viešojo intereso gynimo konstitucinius aspektus“, – teikdamas E.Šileikio kandidatūrą į LAT teisėjus sakė G.Nausėda.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Gitanas Nausėda
Lukas Balandis / BNS nuotr./Gitanas Nausėda

Rašė pastabas „MG grupės“ ginče su V.Baku

E.Šileikio kandidatūros į LAT teisėjus pateikimas Seime buvo planuotas balandžio viduryje.

Tačiau šis klausimas plenarinio posėdžio dieną buvo išbrauktas iš Seimo darbotvarkės.

V.Čmilytė-Nielsen tąsyk aiškino, jog tai lėmė techninis dalykas.

„Kaip suprantu, nebuvo pateiktos dvi pažymos. Tą pastebėjo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras ir atkreipė į tai dėmesį, – balandžio 14 dieną komentavo Seimo pirmininkė. – Įprasta tvarka, kad tos pažymos būna pateiktos teikiant kandidatūrą.“

Ji teigė mananti, kad šis „techninis dalykas“ bus išspręstas artimiausiu metu:

„Manau, kad čia techninis dalykas, kuris, manyčiau, bus išspręstas artimiausiu metu. Taigi klausimas grįš į Seimo darbotvarkę.“

Pasak valdančiųjų, E.Šileikio kandidatūros pateikimas buvo atidėtas, nes jis neturėjo sveikatos pažymos ir leidimo dirbti su slapta informacija.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimas

Prezidentūra tikino, jog šie dokumentai kandidatui nebūtini.

Neseniai paaiškėjo, jog prezidento pasirinktas kandidatas į LAT teisėjus E.Šileikis rašė pastabas „MG grupės“ ginče su Seimo nariu Vytautu Baku. Apie tai pranešė LRT.

LRT žiniomis, E.Šileikis pastabas rašė ir „MG grupės“ vadovui Dariui Mockui, prieš dvejus metus su žmona besikreipusiam į Konstitucinį Teismą dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo atitikties Konstitucijai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min