Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po gaisro – į globos namus

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ugnies nuniokotam butui reikės kapitalinio remonto. Tuo turės pasirūpinti buto savininkė – Vilniaus miesto savivaldybė.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savaitgalį sudegusio buto Gerosios Vilties gatvėje gyventojai – motina su 10–mečiu sūnumi – į savo namus greičiausia nesugrįš. Po gaisro butas liko be langų, apdegė sienos, sudegė visi viduje buvę daiktai. Butą iš sostinės savivaldybės nuomojusi Natalija (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) teigė dabar besiglaudžianti pas pažįstamus, o jos sūnus apgyvendintas laikinuosiuose globos namuose.

Moteris teigia socialiniame būste, Gerosios Vilties gatvės 25 name, gyvenusi ne vienerius metus, o nelaimė šeštadienį įvykusi esą dėl to, kad jos sūnus uždegė žvakę, kuri ir sukėlė gaisrą. Paaiškinti, kodėl dešimtmetis naktį buvo vienas ir kur ji pati buvo tuo metu, Natalija nepanoro, tačiau tikino dabar ieškanti buto ar kambario, kurį galėtų išsinuomoti ir jame apsigyventi kartu su sūnumi.

„Laukiu pagalbos, bet kol kas nieko nesulaukiu. Paėmė tik vaiką, išvežė laikinai į globos namus vien dėl to, kad aš neturiu kur gyventi. Labai norėčiau išsinuomoti kokį butą ar kambarėlį, turiu 400 Lt, visa kita – tiek pinigai, tiek dokumentai, tiek visi daiktai – sudegė“, – guodėsi moteris.

Viena sūnų auginanti našlė teigė neturinti nuolatinio darbo, bet yra registruota Darbo biržoje, iš ten gauna beveik 1000 Lt siekiančią pašalpą, tad pragyvenimui to pakakdavę. Dabar ji irgi pasiryžusi kuo greičiau susirasti gyvenamąją vietą ir susigrąžinti sūnų.

„Ne tam viena jį dešimt metų auginau, kad dabar atiduočiau ar kažkam palikčiau. Tiesiog kol kas negaliu buto susirasti, visur prašo bent 500 Lt, o aš tiek neturiu“, – skundėsi Natalija.

Trūksta rūpestingumo

Vilniaus savivaldybės Vaiko teisių apsaugos specialistai tvirtina, kad pirmosios žinios apie tai, kad ši moteris netinkamai rūpinasi savo vaiku, juos pasiekė pernai metų gruodį. Iki tol skundų, kad moteris nesirūpina sūnumis, nebūta.

„Pirmasis pranešimas atėjo iš mokyklos, kad vaikas gyvena sudėtingomis sąlygomis, vėliau pranešta, kad motina galimai gyvena asocialiai. Vaiko teisių apsaugos inspektorei pasiūlius, ši šeima sausį buvo įtraukta į socialinių įgūdžių stokojančių šeimų sąrašą, joje lankydavosi Vilkpėdės seniūnijos socialiniai darbuotojai“, – teigė Vilniaus savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė Vida Butkevičienė.

2010–ųjų pabaigoje Natalija dirbo viešuosius darbus Vilkpėdės seniūnijoje, tačiau jos darbuotojai moterį prisiminė kaip ne itin pareigingą.

Komentarai
Temos Viltis, Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min