Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po išpuolio prieš Lietuvą kabelinė televizija „Cgates“ atjungė Pirmąjį Baltijos kanalą

Televizija
123rf nuotr. / Televizija
Šaltinis: 15min
0
A A

„Cgates“ vadovas Paulius Dambrauskas 15min.lt patvirtino, kad sulaukus daugybės žiūrovų skundų dėl praėjusio penktadienio vakarą parodytos šmeižikiškos laidos apie Sausio 13-osios įvykius jau šiandien bus atjungta Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) transliacija.

Šiuo metu vykdomi techniniai atjungimo darbai ir per artimiausią valandą žadame sustabdyti kanalo retransliaciją, – sakė P.Dambrauskas.

„Šiuo metu vykdomi techniniai atjungimo darbai ir per artimiausią valandą žadame sustabdyti kanalo retransliaciją. Gavome klientų skundų dėl praėjusį penktadienį parodytos galimai Lietuvos įstatymus pažeidžiančios, laidos“, – 15min.lt sakė P.Dambrauskas.

Praėjusį penktadienį buvo parodyta propagandinė laida apie 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykius.

„Kreipėmės į PBK ir atsakingas Lietuvos institucijas prašydami situacijos paaiškinimo. Gavę paaiškinimus spręsime, kaip elgtis toliau“, – sakė „Cgates“ vadovas.

Pasak jo, tokių veiksmų tenka imtis pirmą kartą. „Tikiuosi, kad taip elgtis neteks ateityje“, – sakė pašnekovas.

P.Dambrauskas patikino, kad televizijai tai bus skausmingas žingsnis: „Mūsų televiziją žiūri apie pusė milijono žiūrovų Lietuvoje. PBK yra penkta televizija pagal reitingus Lietuvoje, o Vilniuje ji patenka į trejetuką. Bus tikrai nemažai klientų, kurie bus nepatenkinti ir nesupras šio žingsnio.“

15min.lt iliustracija/Informacinis pranešimas apie PBK retransliavimo nutraukimą
Informacinis pranešimas apie PBK retransliavimo nutraukimą

Nuo 19.45 val. „Cgates“ žiūrovai savo ekranuose mato užrašą: „Iš vartotojų gavome daug skundų dėl to, kad praėjusį penktadienį, 18.55 val., PBK rodyta laida „Žmogus ir įstatymas“ galimai pažeidė Lietuvos Respublikos įstatymus. Laikinai stabdome kanalo retransliaciją, kol negausime PBK ir Lietuvos institucijų paaiškinimo apie susidariusią situaciją. Tikimės atnaujinti programos retransliavimą artimiausiomis dienomis“.

Laukia komisijos sprendimo

Bendrovės „Teo LT“, kuri teikia skaitmeninės televizijos „Gala“ paslaugas, komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis 15min.lt teigė, kad sprendimus nutraukti televizijos kanalo transliacijas turėtų priimti ne paslaugos tiekėjai, o kompetentingos institucijos.

„Puikiai suprantame šios temos jautrumą ir svarbą Lietuvoje. Juolab bendrovėje TEO iki šiol dirba ryšininkų, per Sausio įvykius užtikrinusių šalies ryšį su Vakarų šalimis. Tačiau manome, kad televizijos paslaugų teikėjas neturėtų už vartotoją spręsti, kurie televizijos kanalai ar jų pateikiama informacija yra tinkama. Lygiai taip pat, kaip interneto tiekėjas nesiima savo nuožiūra blokuoti interneto portalų turinio“, – sakė jis.

Pasak A.Bubnelio, leidimą retransliuoti TV kanalus Lietuvoje suteikia Radijo ir televizijos komisija: „Gavę šios komisijos leidimą kanalą PBK transliavo ir iki šiol transliuoja dauguma TV operatorių. Komisijai nusprendus neleisti rodyti kanalo Lietuvoje, nedelsiant jį išjungsime.“

Ne draustų, o keistų

„Be atsakomybės visuomenei, visų pirma jaučiame atsakomybę esamiems klientams“, - sakė M.Gumuliauskas.

“Viasat” Baltijos šalių rinkodaros vadovas Mindaugas Gumauskas 15min.lt nurodė, kad kol kas laukiama Lietuvos institucijų sprendimo. „Suprantame šios situacijos svarbą ir aktualumą Lietuvai. Manome, jog ši situacija reikalauja atsakingų institucijų sprendimo. Be atsakomybės visuomenei, visų pirma jaučiame atsakomybę esamiems klientams, kuriuos mes labai vertiname. Todėl vienašališkai priimti sprendimų, neišgirdę jų nuomonės, neketiname. Kol kas nesame sulaukę klientų pageidavimų šio kanalo nebetransliuoti“, - sakė jis.

Pasak jo, net ir sustabdžius PBK retransliaciją, būtų ieškoma, kuo šį kanalą pakeisti: „Bet kuriuo atveju dėtume pastangas, kad kanalas būtų ne išjungiamas, o pakeičiamas kitu. Privalome gerbti savo klientų teisę į kokybišką paslaugą, net ir esant įvairioms nenumatytoms aplinkybėms“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min