Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 5d. 08:47

Po Kleboniškio tiltu išjungta šilumos trasa (atnaujinta 18.06 val.)

Manoma, kad pasislinko senoji Kleboniškio tilto dalis.
Eriko Ovčarenko/15 min.lt nuotr. / Manoma, kad pasislinko senoji Kleboniškio tilto dalis.

Įgriuvus tiltui, Kaunui šilumą teikiančios bendrovės „Kauno energija“ priėmė sprendimą paleisti rezervinę Šilko katilinę, esančią Vilijampolės mikrorajone.

Taip pat nutarta visu pajėgumu panaudoti rezervinį šilumos tiekimo vamzdyną, paklotą Varnių gatvėje esančio kito tilto per Nerį konstrukcijose.

Siekdama išvengti galimos avarijos vamzdyne, paklotame įgriuvusio tilto konstrukcijose, bendrovė priėmė sprendimą šią vamzdyno atkarpą atjungti nedelsiant ir šilumos tiekimą perjungti per rezervinį vamzdyną.

„Šilumos tiekimo perjungimo metu dėl susidariusių pereinamųjų režimų Šilainių ir Vilijampolės rajonų gyventojams galimi šilumos tiekimo parametrų svyravimai, kurie per kelias artimiausias paras grįš į įprastines vėžes“, – teigė R.Bakas.

Nukentėjo dėl krūvio

Kaip praneša Lietuvos radijas, tiltas nukentėjo dėl didelio krūvio ir šalčio. Tačiau pakeitus atramines konstrukcijas jis ir toliau veiks visu pajėgumu,

Radijo stoties „Radiocentras“ teigimu, kelias ir pasviręs tiltas per Nerį buvo uždarytas apie 8 val. ryto.  Važiuojančius Vilniaus link policija kreipė per kitas Kauno gatves. 

Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjas Jonas Griškevičius teigė, kad „nelaimės priežastis – techninė. Nei atsivėrusi smegduobė, nei kitos priežastys, dėl ko pasviro tiltas, nėra teisingos. Tiesiog prietilčiai nulūžo ir tiltas pasviro“.

Tiltas statytas prieš 20 metų kartu su autostrada, tačiau viena jo dalis prieš kelerius metus išplatinta – esanti arčiausiai prekybos ir laisvalaikio centro „Mega".  

Bendrovės „Kauno tiltai“ Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Inga Smirnovienė 15min.lt sakė, kad paskutinį kartą tiltas per Nerį remontuotas prieš 5 metus. „Tačiau tuomet buvo atnaujinta tik kelio danga. Nei atramos, nei konstrukcijos nebuvo keistos ar rekonstruojamos“, – sakė „Kauno tiltų“ atstovė. Dabar tilto priežiūra rūpinasi įmonė „Automagistralė“. Jos atstovas šiuo metu keliauja į įvykio vietą.

Paskutinį kartą tiltas per Nerį remontuotas prieš 5 metus. Tačiau tuomet buvo atnaujinta tik kelio danga. Nei atramos, nei konstrukcijos nebuvo keistos ar rekonstruojamos.

Teigiama, kad remonto darbai truks beveik mėnesį. Visą tą laiką judėjimas šiuo tiltu vyks tik viena puse.

Kauno miesto savivaldybės Transporto skyrius iš ryto informavo, kad įsmukus Islandijos plento tiltui per Nerį konstrukcijoms gali būti keičiamas 21-ojo autobuso maršrutas. Salių, Lapių mikrorajonų gyventojus prašyta atkreipti dėmesį į viešojo transporto maršrutų pasikeitimus. Po pietų paskelbta, kad šio maršruto autobusai vyks pagal grafiką.

Prašys Vyriausybės pagalbos  

Kauno miesto savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų valdymo centro veiklos koordinavimo grupės išplėstiniame posėdyje nuspręsta kreiptis į ministrų kabinetą – bus prašoma padėti likviduoti ekstremalios meteorologinės situacijos ir Kleboniškio tilto pasvirimo pasekmes.

Posėdyje, kuriame dalyvavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, mero pavaduotojas Steponas Vaičikauskas ir Administracijos vadovas Vygantas Gudėnas bei kiti atsakingi specialistai, buvo svarstoma padėtis mieste.

Pranešama, kad valyti gatves padės kariai iš Viešojo saugumo tarnybos. Pasak miesto komunalinio ūkio skyriaus vedėjo V. Knoknerio, pagrindinis valomų gatvių sąrašas papildytas dar 135 gatvėmis.

UAB „Kauno švara“ generalinio direktoriaus D.Tumyno teigimu, įmonės technika dirba pilnu pajėgumu. „Miesto centras jau sutvarkytas, tačiau didžiausią problemą kelia palikti kelkraščiuose gyventojų automobiliai, kurie trukdo valymo ir kelių barstymo darbams. Šiuo metu šaligatvius valo du traktoriai, planuojame pasitelkti dar papildomos technikos. Šaligatvius valo 150 valytojų, o 9 mobilios brigados valo stoteles“, – sakė D. Tumynas. Valomas sniegas išvežamas į paruoštą aikštelę Petrašiūnuose. 

Sureguliavo eismą  

Kauno apskrities kelių policija informuoja, kad automobiliams leista važiuoti Kleboniškio tiltu per Nerį antruoju, avarijos nepatyrusiu tiltu. Per šį tiltą organizuojamas dvipusis eismas, po viena juosta kiekviena kryptimi. Siekiant išvengti transporto spūsčių, pareigūnai rekomenduoja vairuotojams, norintiems patekti į miesto centrą, važiuoti aplinkiniu keliu Panerių gatve per Neries tiltą.

Visų vairuotojų prašoma stebėti kelių ženklus, prireikus paklusti pareigūnų nurodymams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

19:14
00:37
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min