Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 7d. 09:43 , atnaujinta: 2012 vasario 7d. 15:46

Po kratų išsikviesti taksi – misija nebeįmanoma, suimami įmonių vadovai

Teismas sprendžia dėl taksi įmonių vadovų suėmimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Taksi įmonės vadovas Olegas Ilčenko suimtas dviem mėnesiams.

Po Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pirmadienį atliktų kratų taksi įmonėse, išsikviesti automobilį antradienį – didžiulė problema. Vilniuje tebeveikiančios įmonės skundžiasi baisiais apkrovimais ir pripažįsta niekaip nespėjančios aptarnauti visų klientų.

Didesnius keleivių srautus taksi įmonėms jau buvo atnešę šalčiai, tačiau srautai dar labiau išaugo pirmadienį VMI atlikus kratas ir sulaikymus daugiau nei dešimtyje Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos taksi įmonių.

Kol kas VMI nepatvirtina, kuriose įmonėse vakar atliko kratas, sulaikymus, tačiau akivaizdu, kad sulaikytas gali būti ne vienas taksi įmonės vadovas, tarp jų ir „Martono taksi“ bei Lietuvos taksi vežėjų asociacijos vadovas Ričardas Kriukovas.

„Vakar jį buvo sulaikę, ar šiandien dar laiko, nežinau. Mes kol kas dirbame, iškvietimų labai daug, tikrai nespėjame visų aptarnauti“, – 15min.lt sakė „Martono taksi“ operatorė.

Antradienį su R.Kriukovu vis dar neįmanoma susisiekti. Telefonu neatsiliepia ir Vilniaus taksi vežėjų asociacijos „Sosveta“ vadovas Romualdas Bieliauskas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Teismas sprendžia dėl taksi įmonių vadovų suėmimo
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Teismas sprendžia dėl taksi įmonių vadovų suėmimo

Papildyta: Policija patvirtino, kad šiuo metu įtarimai mokesčių slėpimu yra pareikšti dešimčiai asmenų. Antradienį Vilniaus miesto pirmajame apylinkės teisme sprendžiama dėl jų suėmimo.

„Martono taksi“ ir kelių kitų taksi įmonių savininkas bei vadovas Olegas Ilčenko teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams.

Suimti prašoma ir taksi įmonių „Merselita“ bei „Translota“ vadovą Renatą Mikulėną. Taip pat teisme bus sprendžiama dėl įmonės „Transofta“ vadovo Artūro Lučanovo bei įmonės „Tanagros taksi" vadovo Sergejaus Kučerovo suėmimo.

Tarp sulaikytųjų yra ir moterų.

Primename, kad pirmadienį VMI aplankė Žaliųjų Ežerų gatvėje įsikūrusias sostinės taksi įmones „Merselita“, „Viltranpa“, „Baltic Taxi“,  „Taksolitas“, „Tanagros taksi“, „Art1, taksi“, „Translota“, „Fomersis“, SDKE, „Taksi plius“, „Ekotaksi“ bei „Taksi Lux“.

Išvis Vilniuje iki vakar taksi paslaugas teikė 1600 automobilių.

Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus duomenimis, po kratų antradienį keleivių nebeaptarnauja  beveik pusė – 700 taksi automobilių.

„Akivaizdu, kad gyventojų poreikiams tenkinti atsirado kliūčių, sunkumų. Anksčiau pakakdavo 10–15 minučių išsikviesti taksi, o dabar, kaip paaiškėjo savivaldybės darbuotojams atlikus tyrimą, tai trunka nuo 40 min. iki valandos“, – pažymėjo vicemeras.

Pasak jo, savivaldybė tikisi, kad iki savaitgalio, kai sinoptikai vėl prognozuoja grįžtant speigą, dauguma taksi vežėjų vėl dirbs.

„Padėtis turėtų normalizuotis iki savaitgalio. Manome, kad iki 90 proc. grįš į darbą, nes tikėtina, kad daugelis įmonių susitvarkys ir dirbs toliau. Akivaizdu tik tai, kad dirbti reikės taip, kaip dera, neslepiant mokesčių“, – pabrėžė R.Adomavičius.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min