Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 08, 09:42 Atnaujinta 2015 01 08, 12:29

Po kratų tvarkiečių būstinėje ir VRM pavaldžiose įstaigose – 5 nauji įtariamieji

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketvirtadienį žada kreiptis į teisėsaugą prašydama nurodyti įtariamuosius ministerijos tarnautojus bei žada juos nušalinti nuo pareigų.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ tarybos posėdis.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vėliava / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Papildyta: 12:26 val.

„Yra ruošiamas kreipimasis į teisėsaugą, kuriame prašoma skubiai informuoti, ar yra įtariamųjų Vidaus reikalų ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose, prašoma nurodyti juos. Gavus šią informaciją bus imamasi atitinkamų veiksmų dėl jų nušalinimo“, – sakė ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Pasak jo, kreipimasis bus išsiųstas dar ketvirtadienį – pasitvirtinus informacijai apie įtarimus, veiksmų dėl darbuotojų nušalinimo imsis arba teisėsauga, arba VRM.

Įtarimai 5 asmenims

Po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų atliktų kratų partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje ir Vidaus reikalų ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose įtarimai tyrime pareikšti dar penkiems asmenims.

STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas BNS ketvirtadienį sakė, kad tarp įtariamųjų nėra nei politikų, nei politinio pasitikėjimo pareigūnų. Įtarimai pateikti Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valdininkams.

„Tai verslininkai ir valdininkai, jiems įtarimai pareikšti dėl prekybos poveikiu“, – BNS sakė R.Golubovas. Visi įtariamieji yra laisvėje, jie nebuvo sulaikyti.

Kratos ir dokumentų poėmiai trečiadienį buvo atlikti dešimtyje įmonių. Iš viso trečiadienį atlikta apie 40 kratų ir dokumentų poėmių bendrovėse ir vienuolikos su galimai nusikalstama veika susijusių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose, skelbė STT.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams taip pat sakė, kad naujos kratos susijusios su jau atliekamu ikiteisminiu tyrimu.

„Iš buvusios patirties galiu komentuoti – jeigu ikiteisminio tyrimo apimtis plečiasi, ji tvirtinama naujais procesiniais veiksmais, vadinasi, tyrėjai yra surinkę pakankamai duomenų arba turi įtarimų, kad buvo padarytos platesnės nusikalstamos veikos“, – tvirtino ministras.

Įtarimai pareikšti 5 asmenims

Pernai spalio 21 dieną Generalinė prokuratūra pranešė su STT atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų.

Tada iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

STT pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kontroliuojančiais prokurorais aiškinasi šios ministerijos 2013-2014 metais daugiau kaip 27 mln. litų (daugiau nei 7,8 mln. eurų) vertės viešojo pirkimo konkurso organizavimo aplinkybes.

Ikiteisminiame tyrime įtarimai jau pateikti penkiems asmenims – Algimantui Juocevičiui, Ervinui Raistenskiui, Rolandui Skaisgiriui, Justinui Garliauskui ir Peisachui Kačerginskiui.

Dar vienu įtariamuoju gali tapti Seimo narys Rimas Ručys – prokurorai įtaria, kad šis „tvarkietis“ veikdamas organizuotoje grupėje su tos pačios partijos nariais A. Juocevičiumi ir E.Raistenskiu, 2013 metų spalį iš televizijos prodiuserio R.Skaisgirio priėmė kyšį.

D.Valys neseniai kreipėsi į Seimą prašydamas leisti patraukti „tvarkietį“ baudžiamojon atsakomybėn, leisti jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

STT pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kontroliuojančiais prokurorais aiškinasi šios ministerijos 2013-2014 metais daugiau kaip 27 mln. litų (daugiau nei 7,8 mln. eurų) vertės viešojo pirkimo konkurso organizavimo aplinkybes.

Įtariama, kad įmonės, laimėjusios šį pirkimą, vadovai iš anksto sutarė su tam tikrais asmenimis, kad laimėjimo atveju vėliau už tai bus atsilyginama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min