Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po kritikos G.Vagnorius neatmeta galimybės, kad Krikščionių partija gali keisti pavadinimą

Gediminas Vagnorius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gediminas Vagnorius
Šaltinis: BNS
0
A A

Sausio pabaigoje įsteigta Krikščionių partija, reaguodama į trečiadienį paskelbtą Lietuvoje veikiančių krikščioniškų bažnyčių hierarchų kreipimąsi, neatmeta galimybės keisti savo pavadinimą, teigia šios partijos lyderis, buvęs premjeras Gediminas Vagnorius.

„Aš nieko neatmetu ir svarstytini yra visi variantai, bet mes turime giliau išsiaiškinti, pasižiūrėti visus pavadinimus dar kartą Vakarų Europoje. Taip pat susisieksime su Vyskupų Konferencijos atstovais ir tada darysime sprendimą. Išankstinių nusistatymų neturime, bet kol kas apribojimų sau nekeliame“, – ketvirtadienį BNS sakė  buvęs premjeras.

Trečiadienį krikščioniškų bažnyčių hierarchai išplatino laišką, kuriame išreiškė tikį, kad naujai įsteigta Krikščionių partija pakeis savo pavadinimą, o Teisingumo ministerija savo ruožtu į jos įregistravimą „pažvelgs atsakingai“.

Trečiadienį paskelbtą laišką pasirašė Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas metropolitas Chrizostomas ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios atstovai kunigai Rimas Mikalauskas ir Algimantas Kvedaravičius.

Pasak G.Vagnoriaus, naujasis politinis darinys buvo pavadintas Krikščionių partija, vadovaujantis Vakarų Europos, kurioje centro dešinės krypties partijos yra vadinamos krikščioniškomis, praktika.

„Taip istoriškai susiklostė Vakarų Europoje, kad centro dešinės politinės partijos yra vadinamos krikščioniškomis partijomis. Kaip ir senosios Europos valstybėse, taip ir naujosiose valstybėse tokia tradicija yra priimtina ir šia tradicija mes vadovaujamės“, – kalbėjo partijos lyderis.Taip istoriškai susiklostė Vakarų Europoje, kad centro dešinės politinės partijos yra vadinamos krikščioniškomis partijomis.

Jis teigė, kad toks krikščionių bažnyčių vadovų kreipimasis buvęs netikėtas, nes esą anksčiau nebuvo gauta „jokio signalo ir jokios galimybės pasiaiškinti kokius nors galimus nesusipratimus“.

Trečiadienį išplatintame laiške dvasininkai taip pat rašė, kad Krikščionių partijos pavadinimas ir neapibrėžtumas, pasak dvasininkų, suteikia galimybę klaidinti daugelį žmonių ir provokuoti priešiškumą, pažeminimą ar atmetimą to, kas krikščioniška.

Bažnyčių hierarchų pasirašytame pranešime teigiama, kad naudojant bendrinę krikščionio sąvoką apeliuojama į religinę, o ne į politinę tapatybę. Dvasininkai pažymi, kad „daugybė tikinčiųjų savo gyvybėmis sumokėjo už galimybę gyvenimą derinti su Evangelijos Žinia“.

„Labai skaudu ir liūdna, kai šia tikrove kaip priedanga pasinaudoja tam tikros politinės minties grupelė žmonių, net nedrįstančių viešai išreikšti savo veiklos krypties, vertybių, aiškaus savęs identifikavimo Kristaus asmens atžvilgiu, tikslų ir uždavinių“, – teigia bažnyčios hierarchai.

Sausio pabaigoje Vilniuje Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija bei Seimo frakcija „Viena Lietuva“ su šalininkais susijungė į Krikščionių partiją. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min