Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 13d. 18:19 , atnaujinta: 2016 kovo 13d. 18:24

Po Lenkiją mokinius girti vežioję lietuviai vairuotojai bus atleisti

Lietuvių autobusas Lenkijoje
„Inspekcja Transportu Drogowego“ nuotr. / Lietuvių autobusas Lenkijoje

Šeštadienį Lenkijos pareigūnai sustabdė autobusą iš Lietuvos su maždaug 40 moksleivių. Patikrinus vairuotojų blaivumą paaiškėjo, kad abu jie – išgėrę.

Autobusas priklauso įmonei „Vilneda“. Jai dirba ir abu vairuotojai, kurių vieno kraujyje, kaip šeštadienį pranešė 15min, alkoholio matuoklis parodė 1 promilę alkoholio, antrojo – 1,7 promilės.

Sekmadienį išplatintame pranešime „Vilnedos“ direktorius Kastytis Baltaduonis įmonės vardu atsiprašė moksleivių, jų tėvų ir grupę lydėjusių asmenų dėl nesugebėjimo užtikrinti vairuotojų drausmės kelionės metu.

K.Baltaduonio teigimu, vairuotojams bus taikomos griežčiausios drausminės nuobaudos, o įvykęs incidentas paskatins įmonę dar sparčiau diegti jau dabar dalyje transporto priemonių esančias apsaugos priemones, užtikrinančias, kad neblaivūs asmenys negalėtų sėsti prie vairo.​

„Pabrėžiu, kad neatsakingas vairuotojų elgesys UAB „Vilneda“ nėra ir nebus toleruojamas. Pats turėdamas vaikų, vienareikšmiškai smerkiu tokį vairuotojų elgesį ir prisiimu atsakomybę už tai, kad nesugebėjome užtikrinti įmonės vairuotojų, išvykusių į komandiruotę Lenkijoje, drausmės darbo metu.

Buvo patikrinti ir moksleivius lydėję suaugusieji. Jie buvo visiškai blaivūs.

Nors toks incidentas įvyko pirmą kartą per 20 įmonės veiklos metų, jis rodo, kad ateityje turėsime griežčiau prižiūrėti darbuotojų drausmę ir užtikrinti didžiausią įmanomą kontrolę tiek mūsų vairuotojams dirbant Lietuvoje, tiek užsienyje“, – teigia K.Baltaduonis.

Nedelsiant surastas pakaitinis vairuotojas

2015 m. pagamintas UAB „Vilneda“ autobusas „Setra“, kuriuo į ekskursiją Lenkijoje važiavo 40 moksleivių, trys mokytojos ir grupės vadovė, iš Vilniaus išvyko 2016 m. kovo 10 d.

Šeštadienį, kovo 12 d. ryte, apie 8.30 val. vietos laiku, tęsiant kelionę ir nuvažiavus apie 20 km, autobusą įprastinio patikrinimo metu sustabdė Lenkijos kelių transporto inspekcija.

Patikrinimo metu autobusą vairavusiam 59-erių metų vairuotojui, preliminariais duomenimis, buvo nustatytas 0,46 mg/l neblaivumas. Kartu važiavusiam, tačiau tuo metu nevairavusiam, jo 44-erių metų porininkui, vadovaujantis jam surašytu patikrinimo protokolu, nustatytas 0,76 mg/l neblaivumas.

Abu vairuotojus Lenkijos pareigūnai nušalino nuo vairavimo. UAB „Vilneda“ apie šį itin nemalonų incidentą buvo informuota pačių vairuotojų. Lenkijos pareigūnai bendrovės apie nustatytus neblaivius vairuotojus neinformavo.

„Inspekcja Transportu Drogowego“ nuotr./Lietuvių autobusas Lenkijoje
„Inspekcja Transportu Drogowego“ nuotr./Lietuvių autobusas Lenkijoje

Įmonė po valandos, apie 9.30 val. vietos laiku, į sustabdyto autobuso patikrinimo vietą atsiuntė pakaitinį vairuotoją. Po Lenkijos pareigūnų atlikto šio vairuotojo blaivumo patikrinimo, jam buvo leista tęsti kelionę.

Buvo patikrinti ir moksleivius lydėję suaugusieji. Jie buvo visiškai blaivūs. Pratęsus kelionę moksleivių ekskursijos programa buvo įvykdyta ir moksleiviai sekmadienį saugiai grįžo namo.

Imsis papildomų drausminimo priemonių

UAB „Vilneda“ atstovų teigimu, vairuotojų blaivumas yra tikrinamas alkotesteriu prieš išvykstant į kelionę. Autobusai, vykstantys tolimais maršrutais, yra sukomplektuoti su alkotesteriais, tam atvejui, jei kažkam iš keleivių ar grupės vadovų kiltų abejonių dėl vairuotojo blaivumo.

Vairuotojų pareiginiuose nuostatuose numatyta, kad alkoholį draudžiama vartoti 24 val. iki komandiruotės ir visos komandiruotės metu. Įsidarbinant ir periodinių mokymų metu vairuotojams ši taisyklė nuolat primenama.

Pasak K.Baltaduonio, šiuo atveju grėsmę keleiviams sukėlusiems, Kelių eismo taisykles pažeidusiems ir šiurkščiai darbo tvarką pažeidusiems vairuotojams neabejotinai bus taikoma griežčiausia drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo.

„Siekdami užtikrinti dar didesnę vairuotojų kontrolę ir užkirsti kelią bet kokiems galimiems pažeidimams ateityje, nedelsiant imsimės papildomų priemonių. Autobusuose planuojame diegti alkoblokus, leidžiančius užvesti autobusą tik blaiviam vairuotojui, bei kontroliuojančius vairuotojo būklę vairavimo metu. Taip pat mūsų įmonės vairuotojai periodiškai privalės išklausyti papildomas paskaitas apie alkoholio vartojimo grėsmę“, – teigia K.Baltaduonis.

Temos: 1 Lenkija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min