TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po lietaus skęstantys miesto pakraščiai valdžiai nerūpi

Pilaitės seniūnas A.Šniras neslepia bejėgiškumo ir sako, kad jeigu turėtų traktorių, pats tą kelią sutvarkytų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pilaitės seniūnas A.Šniras neslepia bejėgiškumo ir sako, kad jeigu turėtų traktorių, pats tą kelią sutvarkytų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Smarkios liūtys šią vasarą nuolat skandina daugybę Vilniaus gatvių. Pilaitės seniūnijoje esančios Taurupės gatvės gyventojams lietus tapo tikru galvos skausmu, nes kaskart stipriau palijus po vandeniu atsiduria ne tik jų gatvė, bet ir daržai bei kiemai.

Nedidelę gatvelę, esančią miesto pakrašty, skandina Sudervėlės upelis, į kurį išleidžiamas kolektoriaus surinktas lietaus vanduo iš Karoliniškių, Pilaitės ir Justiniškių rajonų. Taurupės gatvėje gyvenantis Artūras Jakubauskas teigė, kad skęstantiems gyventojams sostinės valdininkai permainų nežada – į skundus atsakoma visada vienodai: „Trūksta lėšų.“

„Po didesnio lietaus upelis taip patvinsta, kad paplovęs šlaitus ir kelią, vanduo pilasi žmonėms į daržus. Be to, vanduo tuo metu būna labai purvinas, kaimynas pasakojo, kad karvės 3 dienas po patvinimo negeria upelio vandens, – pasakojo A.Jakubauskas. – Dar didesnį nerimą kelia planuojamas tiesti vakarinis aplinkkelis. Jei lietaus vandenys taip pat ir nuo jo pateks į Karoliniškių, Pilaitės ir Justiniškių kolektorių, o iš ten į Sudervėlės upelį, situacija taps nevaldoma. Visas kvartalas paskęs.“

Skundai – ne naujiena

Gyventojų skundai po liūčių – ne naujiena Pilaitės seniūnui Albinui Šnirui. Anot jo, Pilaitėje problemų turi ne tik Taurupės, bet ir daugelio kitų gatvių gyventojai. Šios gatvės skęsta, yra neasfaltuotos, neapšviestos, be šaligatvių. Ir vargu ar artimiausiu metu kas nors pasikeis. „Tai besivystantis rajonas, jei ekonomika atsigaus, galbūt bus baigtas statyti po 15 metų. Metai iš metų rašome raštus savivaldybei, prašome gelbėti gatves, tačiau tik padejuojama ar papilama žvyro. Taurupės gatvės iš viso kaip ir nėra, tai savaiminis kelias, suformuotas šalia šiluminės trasos. Planuojama, kad tikra gatvė čia turėtų atsirasti iki 2020 metų“, – sakė seniūnas.

Anot jo, gatvė truputį patvarkoma pravažiavus greideriui, tačiau tam reikia, kad balos išdžiūtų, o kadangi šią vasarą nuolat lyja, negalima padaryti ir to. „Žmonės piktinasi, skambina į seniūniją. Jeigu seniūnas turėtų traktorių, galėtų pats tą kelią sutvarkyti“, – savo bejėgiškumo neslėpė A.Šniras.

Reikia pinigų

Vilniaus miesto lietaus nuotakyną eksploatuojančios bendrovės „Grinda“ vadovai gyventojų taip pat negali paguosti. „Yra keletas galimybių, kaip būtų galima vandens kiekį, patenkantį į Sudervėlę, sumažinti, tačiau tam reikia lėšų. Galima būtų pabandyti dalį vandens nukreipti į lygiagrečiai upeliui esantį kolektorių. Nes sumažinti vandens kiekį toje vietoje, iš kur dabar vanduo yra išleidžiamas, neįmanoma, jo tik daugės, juk miestas plečiasi, statomi nauji namai“, – sakė UAB „Grinda“ Lietaus nuotakyno grupės vadovas Nerijus Narkūnas.

Kartu su III vakarinio aplinkkelio statybų etapu ketinama rekonstruoti ir Karoliniškių valymo įrenginius, tačiau tai net neprojektuojama, darbai bus pradėti geriausiu atveju po 3–5 metų. Šis projektas kainuos milijonus, tad nežinia, ar nebus nukeltas dar vėlesniems laikams.

„Gyventojai privalo kreiptis į savivaldybę, kalbėti apie savo problemas, galbūt tuomet bus atkreiptas dėmesys, skirta pinigų. Tačiau šiemet skęsta ir centrinės miesto gatvės, todėl vargu ar nedidelis upelis, kažkieno paskendęs daržas taps prioritetu“, – suabejojo N.Narkūnas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min