Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po mėnesį trukusio kovinio rengimo, išvyko Lenkijos rotacinės pajėgos

Lenkijos rotacinės pajėgos Lietuvoje
Birutės bataliono nuotr. / Lenkijos rotacinės pajėgos Lietuvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Su Lietuva rugpjūčio pabaigoje atsisveikino beveik 140 Lenkijos kariuomenės rotacinių pajėgų Lietuvoje karių. Jie mėnesį Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone kartu su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais dalyvavo bendrame koviniame rengime.

Išvykdami Lenkijos kariai pasidžiaugė nuoširdžiu ir šiltu jų pajėgų priėmimu visu laikotarpiu, aukšto lygmens bendru koviniu rengimu ir išreiškė viltį vėl sugrįžti į mūsų šalį pratyboms ar dalyvauti mokymuose. Pasak kontingento vadovybės, bendro kovinio rengimo metu įgyta karinė patirtis viršijo jų lūkesčius ir kilstelėjo kuopos profesionalumą į aukštesnį lygmenį.

Lenkijos kariuomenės Sausumos pajėgų 17-osios Mechanizuotosios pėstininkų brigados, 7-ojo kalnų bataliono, 5-os kuopos kariai rotacijos Lietuvoje laikotarpiu pratybose dalyvavo su savo ginkluote ir keliomis dešimtimis technikos vienetų, iš kurių gausos išsiskyrė šarvuočiai „Rosomak“, tapę puikia parama mūšio lauke.

Intensyvių pratybų ir mokymų ciklo metu dalyviams netrūko rimtų iššūkių ir išbandymų. Kariai turėjo puikias galimybes pademonstruoti kiekvienos šalies stipriąsias puses, pasisemti patirties ir įgyti naujų žinių.

Pirmąsias dvi savaites jungtinės pajėgos, į kurių gretas įsiliejo ir JAV rotacinių pajėgų Lietuvoje atstovai, dalyvavo kombinuotosiose lauko pratybose, susidėjusiose iš lauko taktinių pratybų (situacinio rengimo) ir kovinio šaudymo dalių.

Situacinio rengimo metu sąjungininkai, paeiliui oponuodami vieni kitiems, „pasitikrino“ padalinių gebėjimus veikti suplanuotos atakos bei gynybos metu. Šių kovų metu suderinus taktinius veiksmus, ir įsitikinus, kad „kalbama viena kalba“, buvo pereita prie šių operacijų vykdymo su koviniais šaudmenimis, manevrą remiant sunkiajai technikai.

Sėkmingas kovinio šaudymo etapas tapo puikia įžanga į kelių dienų bėgyje prasidėjusias tarptautines pratybas „Stiprus husaras“, kurių metu Lenkijos kontingento kariai veikė Birutės ulonų bataliono sudėtyje. Demonstruodami puikias karybos žinias, aukštą motyvaciją ir pavyzdinę drausmę, svečiai tapo smogiamąją bataliono jėga ir sunkiai įveikiamu riešutėliu priešiškoms pajėgoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min