Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2018 01 01

Po Naujų metų šventės savanoriai Vilniaus centre surinko apie 2 tonas šiukšlių

Lietuvoje musulmonų bendruomenė jau antrus metus iš eilės surengė savanorišką akciją ir sutvarkė Vilniaus Katedros aikštės aplinką po Naujųjų metų šventės. Jiems pavyko surinkti apie 2 tonas šiukšlių.
Savanoriai tvarko Vilniaus Katedros aikštę
Savanoriai tvarko Vilniaus Katedros aikštę / „Ahmadija“ nuotr.

Žmonėms baigus švęsti, asociacijos nariai savanoriškai ėmėsi švarinimo darbų: griebė šiukšlių maišus ir pradėjo tvarkyti aplinką.

„Šio projekto tikslas yra savanorystės skatinimas – dirbti savo rankomis, kurti galimybes žmonėms aktyvai, švariai ir prasmingai sutikti naujus metus, miesto gražinimas, visuomenės gerovės bei tvarkos populiarinimas. Šiuo projektu siekiama taikos, socialinės harmonijos, tarpusavio pagarbos stiprinimo, skirtingų individų suvokimo. Miestas, šalis yra namai, o namus turėtų tvarkyti visi“, – rašoma organizacijos pranešime spaudai.

Ahmadijos musulmonų bendruomenė, kuri yra įkūrus asociacija „Ahmadija“ ir Lietuvoje, yra pripažinta ir gerai žinoma, kaip taikos skleidėja visame Pasaulyje. Jos šūkis yra: „Mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno.“

Sausio 1-ąją asociacijos „Ahmadija“ organizuotoje tvarkymo akcijoje, dalyvavo asociacijos nariai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir netgi savanorių grupė iš Frankfurto (Vokietijos). Jie tvarkė Katedros aikštę, rinko šiukšles, tuščius butelius, fejerverkų atliekas, šlavė aikštę bei šaligatvius.

Šiemet savanoriai surinko 2120 kilogramus šiukšlių.

Kasmet sausio 1-ąją Vilniaus Katedroje vyksta mišios, todėl asociacijos nariai, nenorėdami sutikti tikinčiųjų šiukšlių apsuptyje, darbus pradėjo jau nuo 2.30 val. nakties. Pagal Šventojo Pranašo Muhamedo (Taika ir Alacho palaima jam) mokymą: „Patraukti nuo gatvės bet ką, kas trukdo praeit yra labdara“. O tai ir yra vienas iš islamo mokymų.

Asociacija „Ahmadija“ nori Naujųjų metų tvarkymosi akciją, kuri vyksta daugelyje šalių, tokių kaip Vokietija, Anglija, Kanada, JAV ir kitose, išpopuliarinti ir Lietuvoje.

„Geros idėjos vedami, pirmąją tvarkymosi akciją asociacija „Ahmadija“ surengė 2017 metų pirmąją dieną. Tada dalyvavo tik 7 savanoriai. O šiais metais buvo sulaukta net 25 piliečių. Norint, kad tai taptų tęstiniu projektu, kviečiame kitais metais visus vilniečius bei miesto svečius prisijungti prie miesto aplinkos tvarkymo, savanoriavimo populiarinimo bei socialinės gerovės“, – rašome pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius