Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 13d. 16:10

Po pobūvio Vilniaus restorane – salmoneliozės protrūkis

Salmonelės bakterija
Wikimedia.org nuotr. / Salmonelės bakterija

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Vilniaus visuomenės sveikatos centro apie devynis asmenis, įtariamus apsirgus bakterine žarnyno infekcija po dalyvavimo krikštynų pobūvyje restorane „Livin“ (Perkūnkiemio g. 5, Vilnius). Visi susirgę asmenys kitą dieną kreipėsi į medicinos įstaigas dėl karščiavimo, viduriavimo, pykinimo, vėmimo, silpnumo ir raumenų skausmų. Keturiems jų nustatytos bakterijos Salmonella enteritidis.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino restoraną „Livin“, priklausantį UAB „BJ Company“. Tikrinimo metu nustatyti bendri higienos reikalavimų pažeidimai: maisto tvarkymo patalpoje trūko tvarkos, buvo laikomi pašaliniai daiktai, maisto produktai buvo laikomi ne pagal reikalavimus – šaldiklyje, kartu su šaldytomis daržovėmis buvo laikomi valgomieji ledai ir utilizavimui skirti nekokybiški maisto produktai. Keliems restorane gaminamiems patiekalams nebuvo pateikti technologiniai aprašymai, rasta duonos gaminių su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Nustatyta, kad pobūvio užsakovai restorane svečius vaišino atsineštiniu savos gamybos tortu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad patikrinimo metu buvo paimti plovinių mėginiai nuo gamybos inventoriaus ir indų, skirtų stalo serviravimui per pobūvius, ir pristatyti ištirti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, restorano „Livin“ veikla laikinai sustabdyta. UAB „BJ Company“ administracijai nurodyta atlikti restorano „Livin“ maisto tvarkymo patalpų plovimą ir dezinfekavimą, uždrausta naudoti nekokybiškus produktus (iš viso 7 kg), kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Dvi restorano virėjos nukreiptos  bakteriologiniam ištyrimui.

Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Temos: 1 Salmoneliozė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min