Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po rekonstrukcijos – švaresnis vanduo

Iš I vandenvietės  trečdaliui klaipėdiečių tiekiamas vanduo su fluoro ir amonio pertekliumi.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Iš I vandenvietės trečdaliui klaipėdiečių tiekiamas vanduo su fluoro ir amonio pertekliumi.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jei neiškils jokių trukdžių, greitu metu bus pradėta I vandenvietės rekonstrukcija. Iš jos vanduo tiekiamas šiaurinės Klaipėdos dalies gyventojams – trečdaliui visų miestiečių.

Šiuo metu rengiamos konkurso procedūros, nagrinėjami pasiūlymai. „Tikiuosi, kad per 2-3 savaites išrinksime konkurso laimėtoją – rangovą. Dar per kelias savaites ar mėnesį pasirašysime sutartį ir tada prasidės projektavimas“, – sakė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas.

Rekonstrukcijos projektas turi būti įgyvendintas per trejus metus nuo sutarties pasirašymo. Anot pašnekovo, I vandenvietėje vietoj senų tarybiniais laikais pastatytų įrenginių atsiras nauji. Jie padės sumažinti vandenyje fluoro ir amonio perteklių. Jų rodikliai šiuo metu neatitinka Europos Sąjungos reikalavimų.

Generalinio direktoriaus teigimu, jau yra paskirti pinigai iš ES Struktūrinių fondų. Projekto vertė – apie 52 mln. litų. Iš jų apie 20 proc. arba mažiau turi sumokėti pareiškėjas. „Jei negautume reikalingų leidimų statybai, projektas sustotų ar galėtų ir žlugti“, – tvirtino L.Makūnas.

„Klaipėdos vanduo“ turi laiku spėti įgyvendinti visą projektą, nes jo trukmė pagal Europos Sąjungos reikalavimus yra apibrėžta sutartimi. Jei nebus telpama į terminus, iškils grėsmė, kad pinigus tiktų grąžinti atgal Europos Sąjungai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min