TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po rinkimų – į skirtingas puses

G.Babravičiui (k.) ir R.Adomavičiui po rinkimų nelinksma: vieno partija iš viso nepateko į Vilniaus tarybą, kito – laimėjo vos 5 vietas vietoj planuotų 10-ies.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / G.Babravičiui (k.) ir R.Adomavičiui po rinkimų nelinksma: vieno partija iš viso nepateko į Vilniaus tarybą, kito – laimėjo vos 5 vietas vietoj planuotų 10-ies.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trys iš keturių Vilniaus mero pavaduotojų į valdžią atėjus naujai tarybai greičiausia liks be darbo. Kol kas jie tvirtina dirbantys visu pajėgumu ir neprieštarausiantys, jei naujai išrinkti būsimosios tarybos nariai imsis juos papildomai kontroliuoti. Maža to, jie žada ir patys ateityje sekti, kokius sprendimus priiminės būsimi sostinės vadovai.

Vilniaus valdžia po rinkimų greičiausia kardinaliai pasikeis. Du iš dabartinių vicemerų – liberalcentristai Gintautas Babravičius ir Stanislovas Šriūbėnas – net nepateko į būsimąją sostinės tarybą. Vilniaus socialdemokratams vadovaujantis Romas Adomavičius taryboje dirbs, bet ar išliks valdančioje daugumoje – dar nežinia, nes jo partija laimėjo tik penkis mandatus.

Tvirčiausiai turėtų jaustis dabartinis sostinės meras Raimundas Alekna ir vicemeras Jaroslavas Kaminskis. Jų atstovaujamos politinės jėgos – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) ir Lenkų rinkimų akcija (LRA) – po rinkimų yra tarp tų, kurios pačios gali formuoti valdančiąją daugumą arba joje dirbti. Abu politikai yra realūs kandidatai į merus, nors LRA šalia J.Kaminskio pateikia dar du galimus pretendentus į šį postą. Tik ar kuriam iš jų pavyktų tapti meru, dar nežinia, nes kol kas nėra aiški Vilniaus valdančiosios koalicijos sudėtis.

Ateities planų neatskleidžia

J.Kaminskis yra vienas iš pretendentų į Vilniaus merus.Į naująją tarybą nepatekęs S.Šriūbėnas sakė vicemeru dar dirbsiąs apie pusantro mėnesio, o tada pirmiausia išsiruoš paatostogauti į savo sodybą Ignalinoje. „Darbų kol kas yra tiek pat, kiek buvo ir iki rinkimų. Kai ateis balandžio vidurys, tada pozicijos keisis. Tie, kurie nelaimėjome, turėsime daug laisvo laiko, laimėjusieji – perims darbus“, – S.Šriūbėno balse nuskambėjo nusivylimo gaidelė.

Tačiau, anot S.Šriūbėno, Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) dar turi vilties šiek tiek pakoreguoti rinkimų rezultatus, nes stebėtojai aptiko tam tikrų pažeidimų, kai balsavusiųjų už LiCS kandidatus biuleteniai pakliuvo į kitų partijų rėmėjų biuletenių dėžes. „Paprašėme Vyriausiosios rinkimų komisijos perskaičiuoti bent dalį balsų, tad gal dar situacija pasikeis. Mums visiškai nedaug trūksta iki 4 proc. ribos“, – vylėsi S.Šriūbėnas.

Kitas jo partijos kolega, vicemeras Gintautas Babravičius, didelių vilčių į perskaičiavimą nededa. Anot jo, to labiau reikia tam, kad būtų patvirtinta, ar rinkimai buvo organizuoti pakankamai kompetentingai. „Tai nebent bus pamoka ateičiai, nes dalis faktų, jeigu jie bus patvirtinti, gali parodyti, kad rinkimai buvo organizuojami netinkamai“, – sakė G.Babravičius.

Gali prarasti ir partijos vadovo kėdę

Veiklos, pasibaigus dabartinės tarybos kadencijai, G.Babravičius teigė turėsiąs. „Dar reikia tvarkingai pabaigti partijos pirmininko kadenciją, rinkimai bus gegužės pabaigoje. O po to matysime, turiu mėgstamų užsiėmimų, hobių, gal koks pasiūlymas atsiras“, – spėlioti neskubėjo G.Babravičius, bet užtikrino, kad ir netekęs pareigų savivaldybėje stebės, kokius sprendimus priiminės naujoji Vilniaus valdžia.

Socialdemokratas Romas Adomavičius taip pat tvirtino kol kas galvojantis tik apie dabartinius darbus, o vėliau pirmiausia norėsiąs atostogų su meškere prie ežero. „Gyvenimas mieste dėl rinkimų nesustojo. Šiek tiek sumaišties buvo, bet visi jau išsiblaivė nuo rinkimų svaigulių, dabar administracija turi dirbti kaip priklauso“, – teigė R.Adomavičius.

Iki gegužės turėtų paaiškėti ar vicemeras išsilaikys Socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus vadovo poste, nes vietoj planuotų 10 partijai laimėjus tik 5 tarybos narių mandatus pasigirdo kalbų, kad atsakomybę dėl nesėkmės privalo prisiimti R.Adomavičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min