TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po savanorystės bibliotekoje programavimą Albertas iškeitė į jaukios kavinės planus

Albertas Medzevčius
Asmeninios arch. nuotr. / Albertas Medzevčius
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Prieš pasineriant į savanorystę apie ją Albertas Medzevičius svajojo tiek, kiek eilinis žmogus. Kartais įsivaizdavo save sėdintį šalia senjoro ir klausančio jo gyvenimo istorijos. Į neatlygintiną veiklą programavimu susidomėjęs vaikinas įsitraukė dar nesulaukęs pilnametystės. Ir būtent savanoriaudamas suprato, kad sėdėti ištisas dienas prie kompiuterio – ne pati geriausia mintis. Dabar jaunuolio planuose – jauki nuosava kavinė, kurioje galės ruošti penkių sluoksnių „latte“ kavą.

Domino programavimas

Būdamas dar paauglys Albertas Medzevičius domėjosi įvairiomis veiklomis, tačiau labiausiai, kaip pats pabrėžia, rūpėjo kompiuteris. Vaikinas buvo įnikęs į programavimą, nuolat stengėsi gilintis į šią sritį ir plėsti žinių bagažą. Programuodavo Albertas net naktimis.

Kartą išsimiegojusiam po vienos iš tokių naktų Albertui mama padavė projekto „Atrask save“ koordinatorės Editos, kuri buvo pas ją užėjusi, kontaktus. Vėliau vaikinas su ja susisiekė, pasikalbėjo apie projektą ir jo siūlomas galimybes.

Nemaniau, kad pradėsiu kur nors savanoriauti. Tai tebuvo eiliniai apmąstymai.

„Apie savanorystę, manau, yra mąstęs kiekvienas paauglys ar šiek tiek vyresnis žmogus. Visi esame save įsivaizdavę senelių namuose, besirūpinantį kokiu istorijas pasakojančiu senjoru. Bet nemaniau, kad pradėsiu kur nors savanoriauti. Tai tebuvo eiliniai apmąstymai“, – ar prieš tai svarstė neatlygintos veiklos galimybę, atsakė pašnekovas.

Vis dėlto gerai pasvarstęs Albertas sutiko dalyvauti projekte ir įsitraukė į savanorišką veiklą. Iš daugybės siūlomų vietų pašnekovas pasirinko modernią ir gražią Utenos biblioteką. „Pastūmėjo mintis, kad sėdėjimas prie kompiuterio visą dieną niekada neprilygs tam, ką galiu patirti dirbdamas įvairius darbus su žmonėmis. Pasirinkau tokią veiklą, kuriai galėčiau panaudoti savo sukauptą žinių bagažą. Siekiau vesti mokymus, kad savo žiniomis galėčiau pasidalinti su senjorais“, – kalbėjo vaikinas.

Asmeninio arch. nuotr./Albertas Medzevčius
Asmeninio arch. nuotr./Albertas Medzevčius

Taigi Albertas 4 mėnesius buvo aktyviai įsitraukęs į bibliotekos gyvenimą. Vedė seminarus, mokė bendruomenę kompiuterio gudrybių, rūšiavo knygas, skaitė pranešimus per radiją, rašė straipsnius, bendravo su spaudos atstovais ir atliko dar begalę įdomių darbų. Būtent ši veiklų įvairovė ir privertė jaunuolį susimąstyti, ar tikrai verta gyvenimą paskirti tik programavimui?

Jauki kavos oazė su septynių sluoksnių kava

Turiu norą atidaryti savo nedidelę kavinę, kuri išsiskirs tiek kava, tiek aptarnavimu, tiek aplinka. Trumpai tariant, būtent „Atrask save“ projektas pastūmėjo į veiklą.

A.Medzevičius tikina, kad būtent savanoriaudamas suprato, jog žengti nori kita kryptimi, nei iki šiol manė. „Jei ne savanorystė, turbūt ir būčiau laiką leidęs programuodamas. Iškart po savanorystės nenorėjau sustoti, todėl išvažiavau dirbti į Vilnių.

Ten įgavau nemažai barmeno/baristos darbo patirties. Jau po poros savaičių galėjau drąsiai padaryti penkių sluoksnių „latte“ su skirtingais sirupais, o po mėnesio jau piešiau ant kavos“, – entuziastingai kalbėjo pašnekovas.

Vaikinas tikina, kad bedirbdamas baristos darbą pastebėjo, kas šitoje srityje turi „kibirkštėlę“, todėl nusprendė ateitį sieti būtent su tuo. „Turiu norą atidaryti savo nedidelę kavinę, kuri išsiskirs tiek kava, tiek aptarnavimu, tiek aplinka. Trumpai tariant, būtent „Atrask save“ projektas pastūmėjo į veiklą“, – tikino pašnekovas.

Abertas tikina, kad savanorystė jam buvo naudinga ir kaip asmenybei. „Man patiko tai, kad galėjau kai ką duoti pats ir būti naudingas. Ne vienam žmogui suteikiau laimės. Susitikus gatvėje arba toje pačioje įstaigoje vis dar išgirstu „ačiū“, o tai man reiškia be galo daug. Įgavau patirties kitokio pobūdžio darbe, išmokau net ir knygą įrišti. Man tai visom prasmėm buvo tik į naudą“, – teigiamus savanorystės aspektus vardijo Albertas. Vaikinas juokauja, kad savanorystės vertę įrodo turbūt tai, jos jis sugebėdavo keltis net apie pusę septynių ryto, nors iki to laiko Albertą prikelti iki pietų būdavo labai didelis iššūkis.

Projekto „Atrask save“ tikslas – mažinti 15 iki 29 m. nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių skaičių Lietuvoje. Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento vykdomas projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min