Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po stichinės vėtros nesiliaujant lietui, patvinusi Leitės upė Nemuno deltoje jau teka per tilto viršų

Po vėtros tvinsta Leitės upė Nemuno žemupyje
A.Aleksiejūnienės nuotr. / Po vėtros tvinsta Leitės upė Nemuno žemupyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nemuno deltoje nesiliauja lietūs, iš krantų liejasi Leitė, Šyša, Tenenys, Minija, jų vandens lygiai per pastarąsias penkias paras šoktelėjo po pusę ir net du metrus.

Dešinysis Nemuno intakas Leitė Šilutės rajone liejasi per tilto viršų,  kiasdešimties metrų kelio Užliekniai-Paleičiai atkarpą skandina keliolikos centimetrų gylis. Lengvieji automobiliai  per vandenį   rieda labai lėtai ir atsargiai.

Nemuno ir Atmatos lygiai jau praėjusį mėnesį dėl liūčių pasiekė aukštesnį už vidutinį daugiametį lygį, nes kritulių norma – 96 mm – Šilutės rajone buvo viršyta iki 112,6 mm.

O spalio pirmąjį dešimtadienį Šilutės rajone iškrito beveik visa viso mėnesio norma, ir tankus pamario krašto hidrografinis tinklas kaip mat tapo sklidinas.

Visi intakai į Nemuną vandens perteklių neša  sunkiai, nes jo lygis taip pat aukštas. Žiotyse jį stabdo Kuršių marių bangavimas ir priešinis vėjas,  siaučiantis Baltijoje.

Leitė stichinę ribą – 231 cm - pasiekė užvakar, vakar buvo šiek tiek nuslūgusi, o šiandien vėl smarkiai pakilo.  Aplinkinės lankos, kuriose dar ganosi gyvuliai, pamažu ploteliais pasiglemžiamos vandens.

Ūkininkai lieja apmaudą – šienavimo metu dėl liūčių technika klimpo, tai apsunkino pašarų ruošą, o dabar  dar ir ganiavą, ko gero,  teks baigti anksčiau laiko.

Kūlynų miškas, pilnas vėjovartų nuo spalio 6-osios, kai stichinė vėtra griovė  medžius giriose ir pakelėse – įmirkęs labiausiai.

Iš jo išvežti medieną meškavežiams yra labai sunku, jie klimpsta iki ašių ir buksuoja .  Įklimpusieji traukia vienas kitą.

Kelininkai pradėjo statyti perspėjančius ženklus prie užlietų kelių atkarpų.

Papildyta spalio 13 d. „Lietuvos ryto“ duomenimis, nuo spalio 7-osios iki 11-osios Leitėje vandens lygis pakilo daugiau kaip pusmetrį, Tenenyje ir Šyšoje – maždaug pusantro metro, Minijoje ties Lankupiais – apie metrą, o ties Priekule – nuo 1,75 iki 4,25 metro. Pamario krašte daug miškų ir laukų įmerkti, keliai pažliugę, žemės ūkio technika klimpsta, miškavežiams sunku išgabenti vėjavartų medieną.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vandens lygis rugsėjį Atmatoje ties Rusne ir Akmenoje ties Kretinga buvo aukštesnis už daugiametį vidutinį. Danė nuo spalio 7 iki 11-osios pakilo dar apie metrą, Minija ties Kartena – beveik du metrus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min