Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sujungus atsiras nauja ligoninė

Mitingo dalyviai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno 2-osios klinikinės ligoninės darbuotojai ne kartą rengė mitingus prie savivaldybės, nes nesutinka būti prijungti prie kitos ligoninės.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto valdžia siūlo nebejungti Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės, bet įkurti naują įstaigą – bendrą Kauno savivaldybės ligoninę. Planuojama, kad ji turėtų respublikinės statusą.

Prieš kurį laiką savivaldybės administracija sudarė darbo grupę, kuri turėjo suformuoti savivaldybei įstaigų valdymo tobulinimo ir teikiamų paslaugų kokybės optimizavimo aspektus. Savo išvadose darbo grupės nariai siūlė miesto tarybai pritarti, kad Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė ir Kauno 2-oji klinikinė ligoninė būtų reorganizuojamos.

Apsispręsti dėl ligoninių sujungimo miesto politikai turėjo 2009 metų gruodžio 28 dieną, tačiau klausimas atidėtas. Tarybos posėdžio metu miesto meras Andrius Kupčinskas, kreipdamasis į tarybos narius, paprašė neskubėti ir nepriimti jokių sprendimų dėl ligoninių sujungimo, kol nebus įvertintos visos aplinkybės.

Siekdamas išsiaiškinti situaciją dėl restruktūrizavimo terminų, meras kreipėsi į Sveikatos ministeriją. Vasario 20 dieną ministerija raštu informavo, kad savivaldybė galutinį sprendimą dėl ligoninių sujungimo privalo priimti iki balandžio 1-osios. Kitu atveju iškiltų grėsmė, kad ligoninės negaus reikiamo finansavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

„Įvykdžius sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą, visos ligoninės bus suskirstytos į tris lygmenis: rajono, regiono ir respublikines. Nepriėmus sprendimo, Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė įgautų rajono lygmens ligoninės statusą, o Kauno 2-oji klinikinė ligoninė – regiono. Tuomet kyla pavojus, kad nemažai stacionarių teikiamų paslaugų, ypač chirurginės paslaugos, nebus finansuojamas iš valstybės biudžeto“, – teigė Kauno miesto savivadybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Trečiadienį vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje ligoninių sujungimo klausimas vėl prisimintas. Kolegijos nariai svarstė, kaip šių ligoninių sujungimas palies darbuotojus, pacientus, paslaugų kokybę.

Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis akcentavo, jog sujungus dvi ligonines į vieną – Kauno savivaldybės ligoninę, gydytojai dirbs kaip anksčiau: tose pačiose darbo vietose. Tiesiog, jie bus informuoti apie pasikeisiančias darbo sąlygas po įstaigos reorganizacijos. Bus skelbiamas naujas konkursas naujos ligoninės direktoriaus pareigoms užimti. Pacientai ir toliau bus priimami ir gydomi tose pačiose ligoninėse, kaip ir iki šiol, toliau gaus kokybiškas paslaugas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min