Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekspertų išvados: trys sesutės žuvo nuo ūmaus apsinuodijimo anglies monoksidu

Namas po tragiško gaisro
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Namas po tragiško gaisro
Šaltinis: 15min
7
A A

Mergaitės užduso nuo smalkių, o tuomet jas pasiglemžė ugnis. Prokurorai vieną po kitos gauna ekspertų tyrimų išvadas, kurie atliekami dėl tragiško gaisro, nusinešusio trijų sesučių gyvybes. Dabar laukiama tik galutinės ekspertų išvados dėl gaisro priežasties. Ją sužinojus, bus ieškoma gaisro kaltininkų.

Po sausio 8 dieną Šiauliuose įvykusio tragiško gaisro, kuriame žuvo trys mergaitės, pareigūnai tęsia ikiteisminį tyrimą. Procesas vyksta lėtai. Teisinamasi, kad viskas uždelsia dėl ilgai trunkančių ekspertizių.

VIDEO: Gaisras Šiauliuose - trys vaikai žuvo

Prokurorai iki šiol laukia Gaisrinių tyrimų centro specialistų išvadų, tačiau į kai kuriuos klausimus atsakymų jau sulaukė.

Tai kokia nustatyta oficiali vaikų mirties priežastis?

Į šį klausimą atsako šios tragedijos bylą kuruojanti Aurelija Rakštienė, Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė.

„Tyrimo metu yra gautos specialisto išvados dėl mirties priežasties, kuriose nurodyta, kad pagrindinė mirties priežastis ūmus apsinuodijimas anglies monoksidu“, – atskleidė prokurorė.

Tai reiškia, kad mergaitės anglies monoksido greičiausiai įkvėpė dar miegodamos. Nuo šių nuodingų dujų mirė dar iki jas pasiglemžiant liepsnoms.

Nustačius gaisro priežastį bus vertinamas visų asmenų, dėl kurių veiksmų galimai kilo gaisras, elgesys.

Šiuo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie LR VRM Gaisrinių tyrimų centro Ekspertinių tyrimų skyrius pagal pateiktą užduotį bei surinktus duomenis atlieka tyrimą dėl gaisro kilimo priežasties.

A.Rakštienė teigia, kad gaisro priežastis dar nėra aiški, o be to negalimi kiti bylos veiksmai.

Atlikus tyrimą, bus pateikta specialisto išvada, kuri turės daug reikšmės tolimesnei  bylos tyrimo eigai.

Ar gali būti kam nors pareikšti įtarimai šioje byloje? „Nustačius gaisro priežastį bus vertinamas visų asmenų, dėl kurių veiksmų galimai kilo gaisras, elgesys. Šiuo metu įtarimų pareikšta nėra“, – tvirtino prokurorė.

Savivaldybė jau kovo mėnesį planuoja atiduoti trijų dukrelių netekusiai mamai žmonių paaukotus pinigus. Šiuo metu paaukota per 3800 eurų. Per mėnesį suma padidėjo vos šimtu eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min