Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 7d. 12:00

Po mirties Trakų gyventojos turtas atiteko religinei bendruomenei, urna, kurioje moters palaikai, iškeliaus į Indiją

Religinės apeigos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Religinės apeigos

Kai dvi vilnietės sužinojo apie savo sesers iš Trakų mirtį, jos pelenai jau buvo urnoje. Tuo pasirūpino moters palikimą gavę religinės bendruomenės nariai.

Žaibiškai sutvarkyti dokumentai, skubi kelionė į krematoriumą užsienyje ir jokio kapo. Taip su viena savo narių atsisveikino Lietuvos Krišnos sąmonės bendrija, rašo „Lietuvos rytas“.

„Jei tai nebūtų įvykę mūsų šeimoje, manyčiau, kad ši istorija – filmo scenarijus”, – skėsčiojo rankomis vilnietė Diana Vaškevičienė, kartu su artimaisiais bandanti išnarplioti tetos mirties aplinkybes.

Šeimos nesukūrusi Trakų gyventoja 65-erių A.Joč mirė užpraeitą sekmadienį. Vilniuje gyvenančios jos dvi seserys apie tai sužinojo tik po dviejų dienų. Kad mirė jos teta, D.Vaškevičienei telefonu pranešė Trakų policininkas. Moteris nustebo, kad pareigūnas paskambino jai, o ne kuriai nors mirusiosios seseriai. Tačiau vėliau paaiškėjo dar keistesnių dalykų.

Laidotuvėmis pradėjusios rūpintis seserys sužinojo, kad laidoti jau nebėra ko. A.Joč kūną iš morgo pasiėmė Lietuvos Krišnos sąmonės bendrijos atstovai. Praėjus parai po mirties palaikai buvo kremuoti Lenkijoje. Šios religinės bendruomenės nariai pas A.Joč buvo ir paskutinėmis jos gyvenimo minutėmis. Pensininkė mirė savo namuose.

Paaiškėjo, kad religinės bendruomenės atstovai per dieną sugebėjo gauti ir mirties liudijimą, ir šeimos gydytojos pažymą, kurioje buvo nurodyta, nuo kokios ligos mirė pensininkė. A.Joč pageidavimą kremuoti jos kūną artimieji aptiko jos rašytame testamente.

Šis dokumentas taip pat pribloškė seseris ir dukterėčias. Likus beveik dviem savaitėms iki mirties velionė testamente nurodė, kad savo butą ir santaupas palieka Lietuvos Krišnos sąmonės bendrijai. Kad pensininkė galėtų sudaryti testamentą, bendrijos atstovai į jos namus atsivežė notarę.

Seserys siekia išsiaiškinti, ar giminaitės turtas nebuvo užvaldytas apgaule. Vieną A.Joč seserį jau apklausė pareigūnai, parodymus prokurorams davė ir Lietuvos Krišnos sąmonės bendrijos atstovas.

Moterims labiausiai skaudu dėl to, jog negalėjo A.Joč palydėti į paskutinę kelionę. Negana to, jos nežino net kur seserį planuojama palaidoti.

Gėlių girlianda puoštas A.Joč portretas vakar kabojo Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje Lietuvos Krišnos sąmonės bendrijos šventykloje. Ten tebebuvo saugoma ir urna su palaikais.

Maldininkai pelenus planuoja išgabenti į Indiją ir išbarstyti šventoje vietoje. Toks esą buvo mirusiosios noras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min