Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 26d. 10:27

Po trumpos pertraukos pasienyje vėl pasirodė neteisėti migrantai

Pirmieji migrantai apsigyveno palapinių miestelyje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Pirmieji migrantai apsigyveno palapinių miestelyje
Po pustrečios paros pertraukos pasienyje su Baltarusija vėl sulaikyti neteisėti migrantai. Ignalinos rajone įkliuvo 7 Irako piliečių dokumentus turėję asmenys.

Šeštadienį apie 2 val. nakties VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Smilginiškės kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną neteisėtai kirtusius 7 asmenis. Jie turėjo Irako piliečių dokumentus.

Užsieniečiai buvo pristatyti į Puškų užkardą. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Prieš tai paskutinį kartą iš Baltarusijos bandantys patekti migrantai buvo sulaikyti trečiadienį prie vidudienį. Tąkart Zarasų rajone, netoli sienos su Latvija sandūros, pasieniečiai užklupo 5 asmenis be dokumentų. Jie prisistatė Irako piliečiais ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 515 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 336. Taip pat sulaikyti 46 Irano, 42 Sirijos, 39 Baltarusijos, 17 Rusijos, 11 Turkijos, 10 Šri Lankos, 6 Tadžikistano, 3 Afganistano, po 2 Jemeno ir Egipto bei 1 Somalio piliečiai ar jais prisistatę asmenys.

Pastaruoju metu labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min