Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 12d. 18:24

Po vaikinų bučinio „Facebook‟ – skundas prokuratūrai

Būčinio nuotrauka „Facebook“
Nuotr iš „Facebook“ / Būčinio nuotrauka „Facebook“

Du vaikinai, savo bučinio nuotrauka socialiniame tinkle „Facebook‟ nusprendę viešai pranešti apie savo santykius, sulaukė neapykantos bangos. Po nuotrauka pasipylė piktų, užgaulių ir agresyvių komentarų lavinos. Užuot paskubėjęs ištrinti fotografiją, vienas iš joje įamžintų jaunuolių drąsiai atsikirtinėja. Lietuvos gėjų lyga (LGL) savo ruožtu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą (GP), prašydama atkreipti dėmesį į neapykantos proveržį internete.

„Seniai nemačiau tokio masinio užpuolimo‟, – portalui 15min.lt sakė LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Nuotrauka internete pasirodė savaitės pradžioje. Joje įamžintas dviejų vaikinų bučinys – taip Kaune besimokantys studentai savo draugams ir sekėjams socialiniame tinkle pareiškė draugaujantys. Viešai paskelbta fotografija sulaukė išskirtinio dėmesio – per kelias dienas ją pakomentavo bemaž 800 žmonių, daugiau nei 2 tūkst. paspaudė „like‟. Kol vieni komentatoriai sveikino porą už drąsą, kiti, anot LGL, nesivaržydami viešai ir atvirai kurstė neapykantą ir susidorojimą.

Seniai nemačiau tokio masinio užpuolimo

„Ant laužo tokius“, „Vimtelsiu, kastruot ar degint tokius, pasigydykit, asilai“, – siūlo kai kurie. Vaikinai vadinami išgamomis, „urodais“, invalidais, užgauliojami necenzūriniais žodžiais, siūloma jiems keliauti į krematoriumą ar pragarą, galvas daužyti į sieną ar tiesiog nužudyti. Kai kuriuos komentarus galite rasti čia.

Atvirai apie savo seksualinę orientaciją prabilęs vaikinas neskuba trinti nei komentarų, nei pačios nuotraukos, priešingai, įžeidinėtojams atsikirtinėja.

„Džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau drąsių žmonių, kurie išdrįsta prisipažinti. Šitas bučinys yra atsivėrimas, – kalbėjo V.Simonko. – Kuo daugiau tokių drąsių įvykių, mūsų bendruomenės matomumas bus didesnis. Iš Vakarų patirties galiu pasakyti – tai prisideda prie pakantumo skatinimo.

Kita vertus, sėkla pasėta netinkamoje žemėje – žemė neparuošta. Ne paslaptis, kad vyraujanti homofobija šalyje tapo norma, paskatinta iš kaimynų televizijų. Brutali homofobija išreikšta „Facebok‟ – ar tai yra saugi erdvė?“

Solidarizuodamasi su šiais vaikinais, kurie „nepabūgo atsidurti tokioje situacijoje‟, penktadienį LGL kreipėsi į GP dėl neapykantos proveržio internete. Pasak asociacijos, taip pažeidžiamas Baudžiamasis kodeksas ir Visuomenės informavimo įstatymas, nes komentaruose pateikta informacija yra įžeidžianti, niekinanti homoseksualios orientacijos asmenis, skatinama juos diskriminuoti, susidoroti su jais ir smurtauti prieš juos. Kartu su skundu pareigūnams pateika ne tik nuotrauka, bet ir pluoštas komentarų. V.Simonko turi vilties, kad jie nebus nukišti į stalčių, – patirtis esą rodo, kad panašūs neapykantos proveržiai tiriami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie 15min