Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 01 05

Po vaikžudystės tyrimo gali būti išplėstos Vaiko teisų apsaugos tarnybos teisės

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog po tyrimo dėl tragedijos Kėdainių rajone gali būti išplėstos Valstybinės vaiko teisių apsaugos tarnybos teisės ir įgaliojimai, tačiau apie naujos institucijos steigimą Vyriausybės vadovas neužsimena.
Premjero Algirdo Butkevičiaus metinė spaudos konferencija
Premjero Algirdo Butkevičiaus metinė spaudos konferencija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Interviu LRT radijui antradienį paklaustas, kaip vertina prezidentės siūlymą steigti naują instituciją – Vaiko teisių inspekciją, premjeras tiesiogiai neatsakė, tačiau minėjo poreikį stiprinti dabar veikiančios Vaiko teisių apsaugos tarnybos įgaliojimus.

„Mes šį klausimą irgi aptarinėjome (dėl naujos institucijos steigimo – red.). Vaiko teisių apsaugos tarnyba yra sukurta, bet reiktų suteikti gal dar papildomus įgaliojimus, kad ne vien savivaldybė būtų atsakinga, bet ir respublikinio lygio valstybės tarnautojai. Tikiuosi, kad šiuo metu turimos Vaiko teisių apsaugos tarnybos institucijos įgaliojimai, teisės turėtų būti išplėstos, jei matysime po atlikto tyrimo, jis bus atliktas per mėnesį laiko, tai tada galėsime kai kuriuos teisės aktus pakoreguot“, – antradienį sakė ministras pirmininkas.

Po pasitarimo su kelių ministerijų, už vaiko teisių apsaugą atsakingų institucijų vadovais prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė Vyriausybės lygmeniu steigti Vaiko teisių apsaugos inspekciją, kuri pateiktų savivaldybėms vaiko teisių apsaugos priemones ir jas kontroliuotų.

Tuo metu vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis suskaičiavo, kad siūloma steigti nauja vaiko teisių apsaugos institucija būtų jau 25 – oji, nes Lietuvoje jau šiuo metu veikia iš viso 24 įvairios vaiko teisių klausimais besirūpinančios institucijos.

„Lietuvoje yra labai daug institucijų, kurios užtikrina vaiko teisių apsaugą ir daugelis gyventojų negalėtų pasakyti, kas atsakingas už štai šį ar už kitą klausimą. Akivaizdu, kad dar viena institucija, tikrai nereiškia, kad ji išspręs problemas“, – BNS antradienį sakė N.Mačiulis.

Analitiko manymu, vietoje naujų įstaigų kūrimo Lietuvoje reikėtų peržiūrėti esamų veikimą, jų finansavimą ir palankios teisinės bazės joms veikti sukūrimą.

„Tikrai didelis institucijų skaičius nesprendžia problemų“, – kalbėjo ekonomistas.

Svarstymų vaiko teisių apsaugos tema imtasi po to, kai praėjusios savaitės pabaigoje Kėdainių rajone šeimoje smurtavęs vyras nužudė du savo vaikus įmetęs juos į šulinį.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius