Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 8d. 15:35

Po VMI kratų „Standart taksi“ per plauką nuo bankroto

Taksi
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Martonas

Po Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pirmadienį atliktos kratos „Standart taksi“(buv. „Martono taksi“) liko be kompiuterių ir buhalterijos dokumentų, todėl įmonė per kelias dienas gali bankrutuoti, sako jos vadovas Ričardas Kriukovas.

Pats R.Kriukovas taip pat buvo sulaikytas ir apklaustas pareigūnų, jam pareikšti įtarimai, tačiau jo suėmimo teismo nėra prašoma.

Šiuo metu R.Kriukovas laisvėje ir toliau dirba. Tačiau VMI kratos, pasak jo, „Standart taksi“ darbą smarkiai apsunkino. „Standart taksi“, skirtingai nei kitų VMI vizito sulaukusių įmonių, automobilius buvo galima išsikviesti visą šią savaitę, tačiau R.Kriukovas tikina, kad įmonės veikla baisiai sutrikdyta.

„Negali ir mūsų bendrovė dirbti normaliai. Dirbame tik iš dalies, mes tik priimame iškvietimus ir aptarnaujame klientus, bet ir tai gali labai greitai sustoti, nes visi buhalteriniai dokumentai, visi kompiuteriai – viskas yra paimta. Mes negalime net už praeitą mėnesį klientams sąskaitų faktūrų išrašyti“, – piktinosi R.Kriukovas.

Todėl esą pareigūnų teiginiai, kad įmonių veikla nėra stabdoma ir jos toliau gali veikti, tėra tik kalbos. Realiai, pasak „Martono taksi“ vadovo, laviruojama ant bankroto ribos.

„Jei užstrigs dabar tie mūsų mokėjimai, įplaukos, tai mums tuoj užsuks degalus, negalės vairuotojai piltis, neatveš detalių automobilių remontui ir mes tiesiog bankrutuosime. Ir tai gali būti labai greitai. Šiandien, rytoj gal dar dirbame, o paskui... čia viskas taip ant plauko kabo“, – 15min.lt sakė R.Kriukovas.

„Standart taksi“ vadovas tikino, kad jo vadovaujama įmonė visuomet stengėsi veikti skaidriai, todėl su reiškiamais įtarimais mokesčių slėpimu R.Kriukovas nesutinka.

Šiandien, rytoj gal dar dirbame, o paskui... čia viskas taip ant plauko kabo.

„Mūsų tikslas visada buvo turėti kuo daugiau sutarčių su įmonėmis, kurias aptarnaudavome. Didžioji dalis visos apyvartos ir buvo tie pavediminiai pinigai, pagal sutartis. Tokiu būdu buvo daug lengviau ir kontroliuoti vairuotojus, nes tą litą ar padės kur nors, ar priduos įmonei yra sudėtinga matyti. Tuo tarpu, kai žinai, kad dauguma darbo yra tokio, kur atsiskaitoma kvitais, tai nori nenori, jie visi pakliūna į įmonę. Mes sąmoningai konstravome tokį modelį šioje veikloje“, – dėstė R.Kriukovas.

Primename, kad pirmadienį VMI kartu su policijos ir Generalinės prokuratūros pareigūnais aplankė ir atliko daugiau nei 60 kratų. Pareigūnų vizito sulaukė daugiau nei 30 taksi įmonių, veikiančių Vilniuje. Taip pat kratos atliktos įmonių vadovų namuose, automobiliuose. Antradienį teismas leido suimti keturis taksi įmonių vadovus, tarp kurių ir „Standart taksi“ savininkas Olegas Ilčenko, ir vieną buhalterę.

Taksi įmonės įtariamos nuslėpusios iki milijono litų mokesčių, tačiau teigiama, kad įtariamųjų ratui plečiantis nuslėptų mokesčių suma gali augti iki dešimties milijonų litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min