Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Vyriausybės sprendimo – Jono Miliaus susitikimas su Gedvydu Vainausku

Jonas Milius ir Gedvydas Vainauskas
BNS nuotr. / Jono Miliaus ir Gedvydo Vainausko susitikimas
Šaltinis: BNS
2
A A

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą atleisti Joną Milių iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, pastarasis kartu su žmona netrukus susitiko su žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovu Gedvydu Vainausku.

Teisėsaugos akiratyje skirtinguose ikiteisminiuose tyrimuose esančių J.Miliaus ir G.Vainausko susitikimą „Da Antonio“ restorane Vilniaus centre trečiadienio dieną užfiksavo BNS žurnalistas.

„Atėjau aš čia dėl interviu apie susitikimą, apie tą Vyriausybės posėdį, apie pokalbį ir viskas“, – BNS sakė J.Milius, po susitikimo su žiniasklaidos grupės vadovu.

Kiek vėliau trečiadienį jis BNS pateikė kitokią versiją – teigė, kad į šį restoraną papietauti jį pakvietė žmona, o G.Vainauską jie susitiko netyčia.

„Aš čia pietavau. Pietavau su žmona, o jis priėjo“, – sakė J.Milius.

J.Miliaus žmona Irena dirba Lietuvos darbo biržoje Dokumentų skyriaus vadove.

Su G.Vainauku BNS trečiadienį susisiekti nepavyko.

„Negavau nei vieno klausimo apie ataskaitą“

Vyriausybė trečiadienį atleido J.Milių po to, kai prieš dvi savaites nepritarė jo veiklos ataskaitai. Pagal Vyriausybės įstatymą, tai gali būti pagrindas atleisti Vyriausybės įstaigos vadovą iš pareigų.

Visgi pareigūnas sako, kad nei Vyriausybei svarstant jo ataskaitą, nei sprendžiant dėl atleidimo klausimų dėl ataskaitos jis nesulaukė.

„Įsivaizduokite, mano ataskaitos niekas nesvarstė. Aš negavau nei vieno klausimo apie ataskaitą. Tai jūs pagalvokite, koks čia ataskaitos svarstymas?“, – kalbėjo J.Milius.

„Klausimą praktiškai tik šiandien gavau, kodėl aš skambinau į Rusiją“, – pridūrė jis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius teigė domėjęsis galimybėmis Lietuvos eksportuotojams į Rusiją įvežti apvirtus koldūnus.

„Listerija, ją visada randa, jos neįmanoma išvengti. Tai klausiau, ar galima apvirtus šaldytus koldūnus vežti į Rusiją? Aš norėjau, kad jie pakonsultuotų verslininkus, bet to telefonu neklausiau“, – tvirtino J.Milius.

Įtaria korupcija po Rusijos pranešimų

J.Milius yra įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Prokurorai įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

BNS žiniomis, teisėsauga tiria, ar Maisto ir veterinarijos tarnyba ar jai pavaldžios įstaigos galėjo gauti informacijos užsienio kompetetingų tarnybų apie šaldytų maisto produktų gamintojos „Judex“ produkcijoje rastą listerijos užkratą, tačiau šį faktą nuslėpė ir, įtariama, nesiėmė veiksmų.

Apie „Judex“ produkcijoje rastą listerijos bakteriją, kuri gali būti ir ne žalinga, ir mirtinai pavojinga žmogaus sveikatai, yra pranešusios Rusijos tarnybos. Šiai bakterijai Rusijoje, kaip ir JAV taikoma nulinė tolerancija.

Su įmone siejamas P.Gražulis anksčiau BNS yra teigęs, kad prieš kelerius metus kilus įtampai tarp Vakarų ir Rusijos, įvedus abipuses sankcijas, „šaldyti maisto pusgaminiai per klaidą ar šiaip per neapsižiūrėjimą“ nebuvo oficialiai uždrausti įvežti į Rusiją.

„Bet prasidėjo kiti dalykai: nuolat, kaip sakoma, prasidėjo, kad rado tai listeriją, tai vėl ką ta Rusijos laboratorija, na, vis kitokių problemų atsirasdavo. Be abejonės, buvo nuvažiuota pas poną Milių, kaip patyrusį žmogų, ką tokiu atveju reikėtų daryti“, – kalbėjo P.Gražulis.

Iš J.Miliaus P.Gražulis teigė tuomet išgirdęs paaiškinimų, kad Rusijos tarnybų patikrinimai – politiškai motyvuoti, tad jų pakeisti esą neįmanoma. Tad eksportas į Rusiją, anot P.Gražulio, maždaug prieš metus nutrūko. J.Miliaus veiklos ataskaitoje nurodoma, kad 2015 metais tarnyba gavo du pranešimus iš Rusijos dėl „Judex“ koldūnuose nustatytos listerijos. Joje taip pat pažymima, kad VMVT, gavusi informaciją iš Rusijos, atrinko „Judex“ produkcijos mėginius ištirti. Tačiau ataskaitoje J.Milius nenurodo šių tyrimų rezultatų, ar VMVT savais tyrimais patvirtino, ar paneigė Rusijos tarnybų įtarimus dėl listerijos.

VMVT atstovas Mantas Staškevičius BNS aiškino, kad tarnyba negalėjo patikrinti konkrečiai tų partijų, kurios dėl listerijos buvo užkliuvusios Rusijos tarnyboms, nes visa produkcija buvo išvežta į Rusiją, įmonės sandėliuose jos nebuvo. Tad tarnyba ėmė mėginius tyrimui kitų partijų ir jose listerijos nenustatė.

Sakė vežti į „normalias šalis“

J.Milius BNS patvirtino, jog kalbėjosi su P.Gražuliu apie tai, kad į Rusiją eksportuoti po pasikeitusios politinės situacijos nėra verta.

„Visą laiką taip sakiau, kad neprasidėkite su ta šalimi, kadangi vien problemos. Sakiau, kad vežkite į normalias šalis“, – sakė VMVT direktorius.

Paklaustas, kam tada reikėjo skambinti į Rusiją ir aiškintis dėl galimybės koldūnus apvirti, jis teigė: „Gi nebus taip, kad skambutis kažką pamaišys“.

J.Milius teigė šiame tyrime paskutinį kartą buvęs apklaustas maždaug prieš mėnesį. Jis toliau sako nesutinkantys su įtarimais ir kad atlieka daugybę tokių darbų, kuriais jį įtaria teisėsauga.

VIDEO: Nufilmuota: po slapto susitikimo su R.Paksu sulaikytas G.Vainauskas

Tuo metu G.Vainauskas yra įtariamas kitame tyrime dėl prekybos poveikiu. Teisėsauga įtaria, kad G.Vainauskas sutarė su partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovu Rolandu Paksu, jog šis už kyšį paveiks valdininkus leisti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. Prokurorai R.Paksui taip pat ketina pateikti įtarimus prekyba poveikiu, jei tai padaryti leis dėl europarlamentaro neliečiamybės panaikinimo spręsiantis Europos Parlamentas.

Teisėsauga taip pat įtaria G.Vainauską prekyba poveikiu, kad esą už kyšį pasinaudodamas savo įtaka siekė padaryti poveikį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnams, kad šie nutrauktų tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu. Tiriant šį epizodą įtarimai pateikti verslo konsultantui Antanui Zabuliui. Jis kaltinamas, kad veikdamas kitų asmenų interesais pasiūlė ir susitarė duoti kyšį G.Vainauskui, kad „šis pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi ir pažintimis paveiktų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnus“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min